"Przedsiębiorstwa będą mogły kontrolować certyfikaty zaszczepienia każdego pracownika". Opozycja chce więcej środków ostrożnościowych

  • 18.11.2021, 09:34
  • TVN24/x-news
"Przedsiębiorstwa będą mogły kontrolować certyfikaty zaszczepienia każdego…

Warszawa. Grupa posłów PiS zgłosi projekt ustawy umożliwiającej sprawdzenie przez pracodawcę, czy pracownik jest zaszczepiony. Jak poinformował poseł Prawa i Sprawiedliwości Czesław Hoc, projekt może być procedowany na posiedzeniu Sejmu 1-2 grudnia.

- Przedsiębiorstwa będą mogły kontrolować certyfikaty zaszczepienia każdego pracownika. Z tym, że nie mogą wyrządzić krzywdy pracownikowi w aspekcie wynagrodzenia i zatrudnienia.
Zdajemy sobie sprawę, że są różnego rodzaju emocje i kwestie, które trzeba będzie tłumaczyć. I my taką decyzję podejmujemy w imię odpowiedzialności za zdrowie publiczne - oświadczył Czesław Hoc z PiS.

- Powinniśmy wymagać, tak jak na całym świecie, sprawdzania paszportu covidowego. To jest obowiązek. Nigdzie w Europie nie można wchodzić do sklepu, do kawiarni, do restauracji, jak nie przedstawi się paszportu covidowego. Nie można wsiąść do samolotu. Przecież to jest po to, żeby nas chronić, a nie po to, żeby nam utrudniać życie - mówiła Małgorzata Kidawa-Błońska z Koalicji Obywatelskiej.

- Rząd w tym zakresie zachowuje się jak struś, chowa głowę w piasek i puszcza oko do wszystkich antyszczepionkowców. Ponieważ to jest ich elektorat - zauważył Piotr Zgorzelski z PSL.

- Trzeba wprowadzić, niestety, wobec niektórych zawodów obligatoryjne szczepienia. Czy się to komuś podoba, czy nie - myślę o nauczycielach, służbie medycznej. I trzeba ograniczyć korzystanie ze wszystkich możliwości osób, które świadomie się nie szczepią - uważa Włodzimierz Czarzasty z Lewicy.

TVN24/x-news

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Małopolskie
Małopolskie 18.11.2021, 20:54
Wszystkich oszołomów Platfusów kidawy kopaczowe twuski itp. Szczepić codziennie co godzinę ! Wtedy będzie ważny paszport covidowy

Pozostałe