Dodatkowe Zespoły Ratownictwa Medycznego w Małopolsce

  • 17.11.2021, 10:07
  • Małopolski Urząd Wojewódzki
Dodatkowe Zespoły Ratownictwa Medycznego w Małopolsce

- W trudnym czasie czwartej fali epidemii podjąłem decyzję o wzmocnieniu systemu Państwowego Ratownictwa Medycznego. Od dziś uruchamiamy 16 dodatkowych zespołów ratownictwa medycznego działających w ramach 13 dysponentów. 9 z nich będą to ZRM-y 24-godzinne. Analogiczne decyzje mocno ustabilizowały system podczas trzeciej fali. Każdego dnia analizujemy ruch karetek i widzimy, że zwiększa się liczba wyjazdów do pacjentów „covidowych”. Naszymi działaniami staramy się być zawsze „dwa kroki” przed epidemią – mówi wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

 

Dodatkowe karetki

Zgodnie z decyzją wojewody małopolskiego Łukasza Kmity, Karpacki Rejon Operacyjny zostanie wzmocniony od dziś o 9 ZRM-ów działających w ramach 7 dysponentów (Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Tarnowie, SP ZOZ-u w Brzesku, SP ZOZ-u w Bochni, ZOZ-u w Dąbrowie Tarnowskiej, Szpitala Powiatowego w Limanowej, Szpitala Specjalistycznego w Gorlicach, Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego w Nowym Sączu. Te dodatkowe ZRM-y będą stacjonowały w: Tarnowie, Lisiej Górze, Brzesku, Bochni, Dąbrowie Tarnowskiej, Mszanie Dolnej, Bieczu, Rytrze oraz Korzennej.

 

Z kolei w Krakowskim Rejonie Operacyjnych pojawi się 7 ZRM-ów, działających w ramach 6 dysponentów (SP ZOZ-u w Myślenicach, Szpitala Powiatowego w Chrzanowie, Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu, Szpitala Powiatowego w Zakopanem, Niepołomickiego Centrum Medycznego, Krakowskiego Pogotowia Ratunkowe). Te dodatkowe ZRM-y będą stacjonowały w: Krakowie (przy ul. Łazarza oraz na os. Złotej Jesieni), Myślenicach, Chrzanowie, Nowym Targu, Zakopanem oraz Niepołomicach.

 

Małopolski Urząd Wojewódzki

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe