Prezydent Tarnowa dostanie sporą podwyżkę. "Prezydent Ciepiela nie zasługuje na takie pieniądze"

  • 16.11.2021, 12:08
  • Wioletta Zarębska
prezydent-tarnowa-dostanie-spora-podwyzke.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na razie za pełnienie funkcji prezydenta Tarnowa Roman Ciepiela otrzymuje miesięcznie 10,9 tysiąca złotych brutto. Ma się to zmienić na korzyść włodarza miasta. Jeszcze w tym miesiącu radni będą głosować nad podwyżką jego wynagrodzenia.

Prezydent Roman Ciepiela zaproponował dla siebie wzrost pensji o 6,5 tysiąca złotych. Jeśli ta uchwała zyska poparcie to prezydent Ciepiela miesięcznie zarobi 17,4 tysiąca złotych brutto.

- Proszę uważać, 63 % chce Ciepiela, taką chce podwyżkę. Prezydent Ciepiela nie zasługuje na takie pieniądze, w ogóle nie zasługuje na żadne pieniądze. Moim zdaniem on powinien dopłacać do interesu, a nie brać od nas jeszcze pieniędzy w związku z tym w jak fatalnym stanie znajduje sie miasto, do czego on właśnie doprowadził – ostro komentuje projekt uchwały radny Marek Ciesielczyk.

Podwyżka wynagrodzenia nie ominie jednak prezydenta Tarnowa.

- Taki prezent dla wszystkich samorządowców, ale nie tylko – pamiętamy podwyżki wynagrodzenia Prezydenta RP, Posłów na Sejm - jest pokłosiem ustawy przyjętej przez parlament w sprawie wynagrodzeń osób sprawujących funkcje publiczne. W tym wypadku również i prezydentów miast. Abstrahując od tego, kto tę funkcję pełni dzisiaj to w zasadzie my jako radni wielkiego wyboru nie mamy – tłumaczy Jakub Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie.

Taki wybór był w przeszłości. Radny Marek Ciesielczyk przypomina, że złożył wniosek o obniżkę pensji prezydenta miasta.

- Rok czy dwa lata temu ja i radny Solak wystąpiliśmy z projektem uchwały, aby mu obniżyć wynagrodzenie z 10 tysięcy do 6 tysięcy złotych. Byliśmy jedynymi dwoma radnymi, którzy podpisali się pod tym wnioskiem. Widzimy tutaj, że koleżanki i koledzy z PiS roztoczyli parasol ochronny nad Ciepielą i nie chcieli mu obniżyć. Wtedy to było możliwe, a teraz musimy podwyższyć - przypominał radny Ciesielczyk. 

Mimo to radny Ciesielczyk nawołuje by radni nie godzili się na propozycję podwyżki dla prezydenta: - Nie powinniśmy tego robić i powinniśmy wszyscy zagłosować przeciwko podwyżce, jaka by ona nie była.

Jednak nawet jeśli radni nie zgodzą się na wyższe wynagrodzenie dla prezydenta, to: - prezydenci miast mogą skarżyć radę na jej bezczynność i z automatu de facto to wynagrodzenie ustalane jest na poziomie minimalnym - przypomina Jakub Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie. 

Jeśli doszłoby do takiej sytuacji prezydent Tarnowa otrzymałby nieco niższą podwyżkę. Jego pensja wynosiłaby około 15 000 tysięcy złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Antypartia
Antypartia 17.11.2021, 16:05
Radny Marek Ciesielczyk przeciw podwyżce wynagrodzenia prezydenta Tarnowa o 63%, którą sam dla siebie zaproponował Roman Ciepiela. Jeśli radni się na to zgodzą Ciepiela zamiast ok. 10 tysięcy złotych miesięcznie będzie zarabiał ponad 17 tysięcy !!!

Patrz audycja w Telewizji Tarnowskiej:

https://www.tarnowska.tv/video…
Lol
Lol 16.11.2021, 21:43
On to piwinien za darmo robić dla
Tarnowa

Pozostałe