Tarnów/Dąbrowa Tarnowska. Śmieciarz ustalony, poniesie konsekwencje

  • 16.11.2021, 08:50
  • Źródło: KMP Tarnów
Tarnów/Dąbrowa Tarnowska. Śmieciarz ustalony, poniesie konsekwencje
Na wielką stertę odpadów budowlanych, zajmujących teren dwóch posesji natknęli się końcem października, na ulicy Wilczej w Tarnowie miejscy strażnicy. Kiedy zwrócili się do właściciela o uporządkowanie terenu, ten z przerażeniem przyznał, że ktoś bezczelnie pozbył się śmieci, wyrzucając na jego dawno nieodwiedzaną nieruchomość. Wyglądało na to, że podczas prac remontowych, zamiast pozbyć się odpadów w powszechnie przyjęty sposób, nie zauważony przez nikogo wandal, wywiózł na posesję tarnowianina i porzucił 6 metrów sześciennych śmieci.

Bulwersująca sprawa z została zgłoszona policji i trafiła do tarnowskiej komendy miejskiej. Trzeba przyznać, że łatwo nie było, bo oprócz pozostałości płyt styropianowych, opróżnionych opakowań po farbach, elementów starych instalacji i innych budowlanych śmieci, sprawca nie zostawił zbyt wielu wskazówek. Jednak dzięki dociekliwości i determinacji policjanta prowadzącego postępowanie udało się. Popłaciły żmudne ustalenia i sprawnie przeprowadzone prace wykrywacza, ponieważ odpowiedzialny za porzucenie śmieci został ustalony.

Okazał się nim 33-letni właściciel firmy budowlanej z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska. Mężczyzna przyznał się do pozbycia w sposób nielegalny odpadów. Zobowiązał się też do posprzątania terenu, co zdążył już zrobić, przedstawiając na policji stosowne dowód ich wywozu.

Źródło: KMP Tarnów

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe