Wzrastają mury domu kultury w Szczucinie

  • 15.11.2021, 15:55
  • Wioletta Zarębska
rosna-mury-domu-kultury-w-szczucinie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa budowa Samorządowego Centrum Kultury i Bibliotek w Szczucinie. Prace przy inwestycji rozpoczęły się pod koniec lipca br. Od tego czasu powstały już fundamenty, obecnie budowane są ściany obiektu. Inwestycję wizytował burmistrz Jan Sipior wraz z posłem Wiesławem Krajewskim.

- Dzisiaj już widać efekt, czyli rosną mury. Miejmy nadzieję, że za rok będziemy mogli otwierać dom kultury z biblioteką, z pełnym wyposażeniem, z kinem, które Szczucinowi jest potrzebne. Z taką nadzieją na następny rok oczekujemy – mówił Jan Sipior, burmistrz miasta i gminy Szczucin.

- Gratuluję samorządowi gminy Szczucin za ten wspaniały pomysł, za pozyskanie środków finansowych. Chcę przypomnieć, że to są środki z trzeciej transzy Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, dedykowanych właśnie dla samorządów. Gmina Szczucin pozyskała połowę środków na tę inwestycję. Widzimy jak mury wzrastają szybko i życzę, żeby jak najszybciej ta inwestycja została zakończona i przede wszystkim służyła wszystkim pokoleniom mieszkańców od tych najmłodszych do najstarszych – dodawał poseł Wiesław Krajewski.

Budowa takiego obiektu to było marzenie gminy Szczucin od wielu lat.

- Staraliśmy się tak na dobrą sprawę i myśleliśmy o tej inwestycji jako samorząd to od początku powstania samorządu, bo taka potrzeba dla tego środowiska, dla tego miejsca, gdzie są talenty gdzie są ludzie, którzy łakną kultury. Dotychczas nie było środków na to żeby pomyśleć o tym przedsięwzięciu. Byliśmy zajęci, zaangażowani finansowo bardziej przyziemnymi rzeczami, myśmy walczyli z azbestem przez wiele lat i to nas zaabsorbowało. A w tej chwili udało się. To, co widać to są takie efekty, których nie zatrzyma się, to już idzie w tym kierunku żeby powstał dom kultury, żebyśmy mogli się z niego cieszyć – wyjaśniał Jan Sipior, burmistrz Szczucina.

Przypomnijmy, że inwestycja pochłonie prawie 11 milionów złotych. 4,5 miliona złotych pochodzi ze środków rządowych, pozostała kwota – 6 milionów złotych to korzystna pożyczka z Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe