Powiatowe obchody 103. rocznicy Odzyskania Niepodległości w Dąbrowie Tarnowskiej

  • 11.11.2021, 16:35
  • Gabriela Kudła
powiatowe-obchody-103-rocznicy-odzyskania-niepodleglosci1.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiat dąbrowski oddał hołd niepodległej Polsce. Powiatowe obchody 103. rocznicy OdzyskaniaNiepodległości tradycyjnie rozpoczął pochód ulicami Dąbrowy Tarnowskiej na uroczystą mszę świętą w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej. Następnie w asyście sztandarów i orkiestry nastąpił przemarsz pod Pomnik Poległych Synów Miasta Dąbrowy, gdzie odbyła się oficjalna część wydarzenia. Na miejscu odśpiewano Hymn Polski, delegacje złożyły także wieńce i wiązanki pod pomnikiem poległych.

 -  Uroczystość zgromadziła wiele osób, można powiedzieć tłumy. Poczty Sztandarowe, kompania honorowa, delegacje zakładów pracy, zaproszeni goście, jesteśmy bardzo zadowoleni, że tak duża liczba osób zechciała przybyć na nasze uroczystości - mówił Lesław Wieczorek, Starosta Dąbrowski. 


 -  Mamy tę szczególną sytuację, że mówimy o patriotyzmie, o obronie granic w sytuacji gdzie na wschodniej granicy jest próba forsowania tej granicy. Dlatego tym bardziej gratulujemy tym wszystkim, dla których słowo patriotyzm Bóg, Honor, Ojczyzna są ważne, a żołnierzom polskim, dziękujemy za obronę naszych granic - mówił Ryszard Pagacz, II Wicewojedowa Małopolski. 

Podczas wydarzenia odsłonięto mural Jana Ligęzy herbu Półkozic, który powstał na ścianie budynku Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.


 - Oprócz dzisiejszego święta i uroczystości pod pomnikiem odsłonimy pierwszy w powiecie dąbrowskim mural historyczny. Pozyskaliśmy środki z Ministerstwa Obrony Narodowej i tutaj możemy podziwiać Jana Ligęzę herbu Półkozic, który był założycielem Dąbrowy Tarnowskiej i jemu właśnie ten mural jest poświęconu - dodawał Lesław Wieczorek.  


 - Starostwo Powiatowe w Dąbrowie Tarnowskiej, pan starosta Lesław Wieczorek wyszedł z inicjatywą upamiętnienia ważnych osób    dla regionu powiśla dąbrowskiego. Po to aby pamiętać, że oddali życie w obronie ojczyzny, żebyśmy to my pamiętali, o tych, którzy przysłużyli się i zasłużyli się dla regionu - mówił Robert Pantera - dyrektor Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej.  


Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów z Zespołu Szkół im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. 


 - Jest to na pewno dla nas bardzo ważne, żeby uczcić to święto, ponieważ jest to oddanie hołdu dla tych, którzy polegli za naszą ojczyznę. Myślę, że wszyscy młodzi powinni o tym myśleć, że kiedyś ktoś poległ za to, żebyśmy mogli teraz w tych murach uczyć się, spędzać czas, a nie bić się o naszą  ojczyznę - mówił  Jakub Kaczkowski, Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego w Zespole Szkół im. K.K. Baczyńskiego w Dąbrowie Tarnowskiej. 


Dodajmy, że wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy samorządu Powiatu Dąbrowskiego, Samorządu Gminy Dąbrowa Tarnowa oraz Zarządu Polskiego Towarzystwa Gimnastycznego „Sokół-Świat Pracy”.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe