Szkoła Podstawowa w Łukowej doczekała się sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia

  • 04.11.2021, 17:00
  • Gabriela Kudła
nazwszkola-podstawowa-w-lukowej-ma-nowa-sale-gimnastyczna.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po czterech latach budowy, Szkoła Podstawowa im. św. Kingi w Łukowej zyskała zupełnie nową halę sportową, która została dobudowana do budynku. Oprócz tego do dyspozycji placówki na piętrze powstała nowa sala konferencyjna, która może służyć także jako sala lekcyjna. Ponadto w ramach inwestycji wykonano nowe zagospodarowanie terenu wokół szkoły oraz elewację.


 - Bardzo chciałabym, żeby ta sala rzeczywiście była wykorzystywana, żeby tutaj życie tętniło. Sama staram się  być troszkę aktywna sportowo, dlatego chciałabym, żeby te dzieci odeszły w końcu od tych komputerów i sprzętów informatycznych. Podczas takich zajęć uczniowie także się integrują, oni uczą się takiej zdrowej rywalizacji, więc jak najbardziej myślę, że sala będzie wykorzystywana i skorzystamy z niej ile będziemy mogli - mówiła Renata Jadam-Lachowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej im. św. Kingi w Łukowej. 

Nowa inwestycja ma służyć nie tylko uczniom szkoły, ale także mieszkańcom, co potwierdza fakt, że już teraz grafik na popołudniowe zajęcia dodatkowe na hali został zapełniony. 

 - Bardzo się cieszymy, ponieważ to jest szkoła rozwijająca się. Rozwijająca się miejscowość- coraz więcej mieszkańców, dlatego była absolutna potrzeba wybudowania tej sali gimnastycznej. Cały obiekt w   tej chwili myślę, że spełnia takie naprawdę wysokie standardy jakościowe, standardy bezpieczeństwa i standardy wizualne. Cieszę się, że ta inwestycja jest realizowana, jest za nami. Bardzo serdecznie dziękuje wszystkim za pomoc, wsparcie przy finansowaniu również tej inwestycji - dodawał Arkadiusz Mikuła, wójt gminy Lisia Góry. 

Kwota inwestycji to dwa i pół miliona złotych, z czego 50% dofinansowane zostało z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.  

 - Cieszymy się, że rząd polski wspiera samorządy od dłuższego czasu i między innymi Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych był dedykowany dla samorządów w tym trudnym okresie pandemii i okazuje się, że to są dobrze zainwestowane środki finansowe. Samorząd Gminy Lisia Góra dołożył też połowę kwoty na ten piękny obiekt gimnastyczny i myślę, że przez wiele pokoleń będzie służył dzieciom, ale również wszystkim, którzy będą mogli skorzystać z tego obiektu sportowego - tłumaczył Wiesław Krajewski, poseł na Sejm RP. 

Gmina Lisia Góra równolegle rozpoczęła także budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Brniu.  Obiekt ma zostać otwarty już  w przyszłym roku. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe