"Tu pilnie potrzebne są zmiany" – radni apelują o podwyżki dla pracowników tarnowskich DPS-ów

  • 02.11.2021, 14:03
  • Wioletta Zarębska
radni-apeluja-o-podwyzki-dla-pracownikow-tarnowskich-dps-ow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Ile zarabiają pracownicy Domów Pomocy Społecznej w Tarnowie? Według pisma, które wpłynęło do radnych, 80 % z nich pobiera wynagrodzenie w wysokości 2 800 złotych brutto, czyli równe najniższej krajowej. Twórcy listu proszą o podwyżki, a radni apelują w tej sprawie do prezydenta.

- Jeśli rzeczywiści jest tak jak piszą pracownicy Domów Pomocy Społecznej, że 80 % ma najniższe wynagrodzenie to jest to olbrzymi wstyd. Olbrzymi wstyd dla nas, dla mieszkańców, dla władz Tarnowa i tu pilnie potrzebne są zmiany – mówił Mirosław Biedroń, radny Rady Miejskiej w Tarnowie.

- Chciałabym zaapelować do pana prezydenta o pochylenie się nad tym problemem i zastanowienie się, czy nie da się podwyższyć tych wynagrodzeń może kosztem jakiejś inwestycji, budowy. Może niektóre te inwestycje można odłożyć na później a teraz trzeba też pomyśleć o płacach dla pracowników – apelowała Krystyna Mierzejewska, radna Rady Miejskiej w Tarnowie.

W trakcie sesji, radna Mierzejewska, która poruszyła temat wysokości wynagrodzeń pracowników tarnowskich DPS-ów zacytowała też pismo, które wpłynęło do każdego radnego.

- "Jako pracownicy DPS czujemy się poszkodowani, gdyż otrzymujemy ewentualne suplementarne fundusze jedynie według wymogów wynikających z regulacji ustawowych, a tym samym nie jesteśmy w żaden sposób premiowani, ani nie uzyskujemy dodatkowych środków za pracę w niedziele i święta" – cytowała radna Krystyna Mierzejewska.

W sprawie pensji pracowników Domów Pomocy Społecznej i sektora publicznego głos zabrał prezydent Roman Ciepiela.

- W Tarnowie te pensje zawsze były kształtowane na takim poziomie. Co możemy zrobić żeby je zwiększyć? Jeżeli będziemy dysponować większymi środkami w budżecie na wydatki bieżące, to będziemy mogli również te regulacje płac przeprowadzać. Będziecie państwo podejmować decyzje w sprawie dochodów w naszym przyszłorocznym budżecie, jeżeli je państwo ustalicie na takim bardzo niskim poziomie to nie ma żadnej możliwości, żeby zwiększyć wydatki bieżące – odpowiadał prezydent Roman Ciepiela.

Równocześnie prezydent Tarnowa przypomniał, że nie ma możliwości przesunięcia środków na podwyżki wynagrodzeń z innych składników budżetu.

To czy będzie zgoda na podwyżki, a przede wszystkim środki w kasie miasta na ten cel – tego najprawdopodobniej dowiemy się już niedługo, czyli wtedy gdy zostanie zaplanowany i uchwalony budżet na przyszły rok.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe