Wiemy, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w rejonie tarnowskich cmentarzy na czas Wszystkich Świętych

  • 29.10.2021, 13:27
  • Daria Kurczab
wiemy-jak-bedzie-wygladala-organizacja-ruchu-w-rejonie-tarnowskich-cmentarzy-na-czas-wszystkich-swietyc.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Już od niedzieli wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu przy tarnowskich nekropoliach. Nie będą one różniły się od zmian, które w okresie 1 listopada obowiązywały w poprzednich latach.

- Ma na celu poprawę przepustowości na tych odcinkach dróg. Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, ale przede wszystkim pozwoli zapewnić mieszkańcom pozostawienie pojazdów w rejonie cmentarzy – mówił Artur Michałek.

W rejonie Starego Cmentarza przy ul. Tuchowskiej od ulicy Narutowicza w kierunku ulicy Małeckiego będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.

- Pozwoli to wyodrębnić jeden pas ruchu do postoju wzdłuż muru cmentarnego, natomiast z kolei w rejonie ulicy Małeckiego z uwagi na zapewnienie odpowiedniej drożności tej drogi będą obowiązywały zakazy zatrzymywania się. Ta organizacja ruchu będzie obowiązywała zarówno w niedzielę, jak i w poniedziałek – mówił Artur Michałek.

Podobna sytuacja będzie przy cmentarzu w Klikowej. Ulica Zagumnie będzie ulicą jednokierunkową.

- Cmentarz w Klikowej, podobnie jak w latach ubiegłych ulica Zagumnie będzie ulicą jednokierunkową od cmentarza w kierunku Kikowskiej i tu również pozwoli to na wyodrębnienie miejsc do postoju pojazdów. Do dyspozycji przyjezdnych będą 2 duże parkingi w rejonie cmentarza - mówił Artur Michałek.

Kolejną zmiana w organizacji ruchu to obszar Mościc.

- Przede wszystkim główny dojazd do cmentarza będzie się odbywał od ulicy Zbylitowskiej ulicą Czarna droga, która będzie na tym odcinku ulicą jednokierunkową, co pozwoli na wyznaczenie pasa postojowego wzdłuż tej ulicy - mówił Artur Michałek.

Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzu w Krzyżu odbędzie się w dwóch zakresach. W niedzielę ulica Krzyska będzie drogą jednokierunkową.

- Z tym zastrzeżeniem, że autobusy i mieszkańcy będą mogli poruszać się w kierunku przeciwnym do ustalonego do dyspozycji mieszkańców. Przyjezdne będą parkingi przy cmentarne i na ulicy Krzyckiej w rejonie cmentarza od ulicy spokojnej do pętli autobusowej po stronie wschodniej będzie można pozostawiać pojazdy — mówił Artur Michałek.

Natomiast 1 listopada zostanie zamknięty pas przy krawężnikowy na ulicy Spokojnej.

- Na tym pasie będzie można pozostawiać pojazdy. W ustalony sposób parkowania. Jest to skośne parkowanie, co pozwoli na zwiększenie liczb miejsc postojowych. Ta zmiana będzie obowiązywała tylko 1 listopada.

W okolicach cmentarza przy ulicy Lwowskiej zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu.

- Do dyspozycji mieszkańców przeznaczona zostanie również droga serwisowa pomiędzy wyjazdem ze szpitala a parkingiem Wielkopowierzchniowym. Ta droga serwisowa będzie drogą jednokierunkową, natomiast pozostawiony w przekroju 2 pas zostanie przeznaczony do parkowania pojazdów - mówił Artur Michałek.

Ze względu na duże natężenie ruchu przy tarnowskich nekropoliach autobus będzie najlepszym wyjściem komunikacyjnym, aby dostać się na cmentarz także ze względu na to, że 1 listopada w Tarnowie wszystkimi autobusami będzie można jeździć za darmo. Dodatkowo przygotowane zostaną specjalne linie kursujące na cmentarze oznaczone literą C.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe