Brzescy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę

  • 27.10.2021, 15:52
  • Źródło: KPP Brzesko
Brzescy policjanci uratowali niedoszłego samobójcę
Policjanci z brzeskiej komendy dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji oraz właściwie prowadzonej rozmowy z 35-letnim mężczyzną zapobiegli tragedii, do której mogło dojść w jednej z miejscowości w gminie Dębno. 35- latek zamknął się w domu i trzymając w ręku niebezpieczny przedmiot odgrażał się, że targnie na własne życie.  

Wczoraj (27.10.br.) po godzinie 14.0 0 policjanci z Brzeska otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w jednej z miejscowości w gminie Dębno, 35-letni mężczyzna zamknął się w domu grożąc, że targnie się na własne życie. Na miejsce niezwłocznie skierowano policjantów, wezwano także Straż Pożarną oraz Pogotowie Ratunkowe.

Przez kilkadziesiąt minut prowadzono negocjacje z mężczyzną, który kategorycznie odmawiał współpracy nie chcąc otworzyć drzwi od domu. Kiedy jedni funkcjonariusze prowadzili z desperatem rozmowę, inni, wykorzystując otwarte drzwi balkonowe weszli do domu. Tam jednak mężczyzna na ich widok zabarykadował się w łazience i zaczął grozić, że się „potnie”. Kluczową rolę w tej sytuacji odgrywał czas dlatego policjanci natychmiast przystąpili do działania i wyważyli drzwi do łazienki. Trwająca ponad godzinę akcja zakończyła się sukcesem, gdyż mężczyznę obezwładniono. Zdołał on co prawda lekko się skaleczyć nożem, jednak nie były to obrażenia zagrażające jego życiu. Mężczyzna wyprowadzony do karetki i z uwagi na stan emocjonalny został zabrany do szpitala, gdzie trafił pod opiekę specjalistów.

 

 

Źródło: KPP Brzesko

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe