Ponad 400 uczniów Szkoły Podstawowej w Szczucinie odśpiewało hymn państwowy

  • 27.10.2021, 10:30
  • Daria Kurczab
do-hymnu-gotowe.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Do Hymnu” to ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych organizowany przez Narodowe Centrum Kultury z okazji rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 407 uczniów Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczucinie pod batutą Ilony Mach odśpiewało cztery zwrotki hymnu państwowego, czcząc w ten sposób bohaterstwo, waleczność i męstwo przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy.

- Wszystkie dzieci tak pięknie pracowały, tak się pięknie z dyscyplinowały. To był bardzo, bardzo trudny czas, ale jakże pięknym zakończeniem. Ten konkurs, to wspaniała sprawa, ponieważ przede wszystkim dzieci przepięknie się rozśpiewały przy tak cudownych i ważnych pieśniach – mówiła Ilona Mach.

Ten wyjątkowy dzień uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście.

- Niesamowite doniosłe wydarzenie w powiecie dąbrowskim. Szkoła Podstawowa imienia Adama Mickiewicza Szczucinie uczestniczy w konkursie do hymnu. Jest to jest to konkurs, który polega na propagowaniu postaw patriotycznych. One wyrażają się śpiewem, tak jak w dzisiejszym przypadku tutaj uczniowie, a było ich 407, wykonali 3 utwory patriotyczne. Byliśmy pod wielkim wrażeniem tego wydarzenia – mówił Lesław Wieczorek.

Wydarzenie to zintegrowało uczniów szkoły, rozbudziło poczucie więzi, wspólnoty, a także zachęciło młodych wychowanków do dbałości o narodowe dziedzictwo.

- Poza wydźwiękiem patriotycznym była to wielka działalność wychowawcza, bo każde z dzieci było współorganizatorem konkursu. Współdziałało, współprzygotowywało, ale również współodpowiada za wynik tego konkursu, więc to jest taka wielka jedność, która prowadzi do takiej naszej wielkiej integracji, czego tak naprawdę w społeczeństwie teraz bardzo brakuje – mówiła Beata Dzięgiel

Podziękowania za popularyzowanie inicjatywy w szkole oraz opiekę i przygotowania do wydarzenia zostały skierowane pod adresem wszystkich, którzy przyczynili się do tego wydarzenia.

- Z tego miejsca chciałabym bardzo podziękować wszystkim. Podziękować koordynatorowi dzisiejszego konkursu i pomysłodawcy, czyli pani Ilonie, która porwała wszystkich swoim zaangażowaniem. Podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, żebyśmy dzisiaj mogli świętować w taki sposób, w takiej scenerii i tak uroczyście – mówiła Beata Dzięgiel.

By wziąć udział w konkursie „Do hymnu”, co najmniej połowa uczniów danej szkoły musi zebrać się, by wspólnie wykonać hymn państwowy oraz dwie wybrane pieśni hymniczne. Uczniowie szkoły podstawowej w Szczucinie wybrali Rotę oraz Gaude Mater Polonia, oraz Dla Niepodległej.

 

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe