Łukasz Gaj nadal dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

  • 25.10.2021, 09:57
  • Źródło: Powiat Tarnowski
Łukasz Gaj nadal dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Dyrektor Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej pozostaje na stanowisku na kolejne sześć lat. Kierujący naszą flagową instytucją kulturalną Łukasz Gaj, decyzją Zarządu Powiatu Tarnowskiego, swą funkcję objął 19 października 2021 roku. Dyrektorowi serdecznie gratulujemy, oraz życzymy realizacji wszystkich zaplanowanych zamierzeń, dotyczących rozwoju placówki - komentują sprawę przedstawiciele starostwa.

 - Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej jest chlubą naszego powiatu. Jest doceniane przez świat muzyczny - melomanów, artystów, animatorów wydarzeń artystycznych - jako wspaniała instytucja. Chcę podkreślić, że z możliwości przedłużenia kontraktu na kolejną kadencję w trybie pozakonkursowym skorzystaliśmy bardzo chętnie - powiedział starosta Roman Łucarz.

Łukasz Gaj serdecznie podziękował Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z prof. Piotrem Glińskim na czele, Staroście Tarnowskiemu Romanowi Łucarzowi i całemu Zarządowi Powiatu, za wkład finansowy, zaangażowanie, życzliwość i mecenat, jaki ustawicznie roztaczają nad Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej. Wyraził również nadzieję na wartościową współpracę także w nadchodzących latach.  - Ogromnie cieszę się z zaufania, jakim darzy mnie Zarząd Powiatu Tarnowskiego, powołując na stanowisko dyrektora Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej na kolejne sześć lat. Posadę tę mam zaszczyt piastować od października 2015 roku i dzięki przychylności Zarządu mój staż wydłuży się o lata następne. Wiadomość o ponownym powierzeniu mi tej funkcji przyjmuję z nieskrywaną satysfakcją, ale równocześnie z poczuciem odpowiedzialności. Dołożę wszelkich starań, aby nowe ambitne plany oprzeć na wnioskach wysnutych z rzetelnej analizy mijającej kadencji - powiedział Gaj.

- Dotychczasowy dyrektor świetnie poradził sobie z wyzwaniami, które postawiono przed nim w okresie pandemii. Cieszę się, że ma swoją wizję dalszego funkcjonowania placówki w tym trudnym dla kultury czasie. Jestem pełen nadziei, że wszystkie plany uda się zrealizować - dodał na zakończenie wicestarosta Jacek Hudyma.

Dyrektor ma w swoim repertuarze ponad 40 partii operowych, operetkowych i oratoryjnych. Występuje w większości polskich teatrów operowych jak również filharmonii. Współpracował z wybitnymi dyrygentami m.in.: Ewą Michnik, Anną Duczmal, Antonim Witem, Gabrielem Chmurą, Danielem Orenem, Rolandem Baderem, Simone Valerim, Łukaszem Borowiczem, Jackiem Błaszczykiem, Marcinem Nałęczem-Niesiołowskim, Tomaszem Tokarczykiem, Sławomirem Chrzanowskim.
Brał udział w premierach operowych przygotowanych przez takich reżyserów jak m.in.: Michał Znaniecki, Waldemar Zawodziński, Maciej Wojtyszko, Pia Partum, Bert Bijnen, Laco Adamik, Włodzimierz Nurkowski, Mria Satrova, Paweł Szkotak, Grażyna Szapołowska, Beata Redo-Dobber, Monika Strzępka, Artur Hofman. Występował na prestiżowych międzynarodowych festiwalach operowych m.in.: w Regensburgu, Xanten, Schwerinie (Niemcy), Wiltz (Luksemburg), Saaremaa w Estonii, Daegu International Opera Festival w Korei Południowej. Uczestniczył w większości znaczących polskich festiwali muzycznych m.in.: w Europejskim Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju, Międzynarodowym Festiwalu im. Krystyny Jamroz w Busko- Zdroju, Śląskim Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena, Festiwalu Ave Maria, Jubileuszowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Borsiga, Festiwalu Muzyki Zabytkowych Parków i Ogrodów im. Carla Marii von Webera, Festiwalu Viva il Canto. Od 2015 roku jest dyrektorem Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Źródło: Powiat Tarnowski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe