Tarnów. Grupa Azoty zapowiada ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek straży pożarnej

  • 22.10.2021, 17:22
  • Źródło: Grupa Azoty S.A.
Tarnów. Grupa Azoty zapowiada ćwiczenia taktyczno-bojowe jednostek straży… Grupa Azoty S.A.
Grupa Azoty S.A. informuje, że w dniu 27 października 2021 roku, na terenie tarnowskiej Spółki, odbędą się ćwiczenia jednostek straży pożarnej. W ćwiczeniach wezmą udział jednostki ochrony przeciwpożarowej z terenu powiatu tarnowskiego i całego województwa małopolskiego.

Organizowane wraz z Komendą Wojewódzką PSP w Krakowie i Komendą Miejską PSP w Tarnowie ćwiczenia, pozwolą na wypełnienie ustawowego obowiązku wynikającego z zapisów ustawy Prawo Ochrony Środowiska, dotyczącego praktycznego sprawdzenia procedur planów operacyjno-ratowniczych.

Ćwiczenia o kryptonimie „AZOTY 2021” mają na celu przećwiczenie współdziałania sił i środków Zakładowej Straży Pożarnej GA S.A. z jednostkami krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego powiatu tarnowskiego i województwa małopolskiego w tym pododdziałów Małopolskiej Brygady Obwodowej, w skład której wchodzą między innymi: Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „Tarnów 1”, Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego „Tarnów”, Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza „Nowy Sącz”, Kompania Gaśnicza „SMOK II”, część sił Kompanii Gaśniczej „Tarnów” WOO, oraz pozostałych służb, inspekcji i straży przewidzianych w przypadku wystąpienia poważnej awarii przemysłowej.

W ramach ćwiczeń prowadzone będą działania ratownicze, odpowiadające zdarzeniom awaryjnym na terenie Grupy Azoty S.A. Zaplanowane przedsięwzięcie będzie okazją do sprawdzenia założeń planu operacyjno-ratowniczego opracowanego dla tarnowskiej Spółki.

W ćwiczeniach przewidywany jest udział około 33 pojazdów pożarniczych w godzinach porannych oraz popołudniowych. W związku z tym, w obrębie Zakładu oraz na drogach dojazdowych możliwy będzie do zauważenia wzmożony ruch samochodów ratowniczo-gaśniczych jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Źródło: Grupa Azoty S.A.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe