„Szanuj zdrowie ” – hasłem przewodnim wydarzenia w szkole podstawowej w Lisiej Górze

  • 21.10.2021, 14:37
  • Daria Kurczab
lisia-gora-7.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powrót dzieci do szkoły, zwłaszcza po tak długiej przerwie to wyzwanie nie tylko dla uczniów, ale tez dla dorosłych. Dyrekcja szkoły podstawowej w Lisiej Górze zwraca szczególna uwagę na bezpieczeństwo uczniów podejmując działania w tym kierunku.

- Szanuj zdrowie, to jest dzisiejszy tytuł naszego wydarzenia. Szanujemy zdrowie, a zarazem uczymy się jak odpowiednio mamy się zachowywać, a zarazem udzielać pierwszej pomocy w ramach profilaktyki. Jak Państwo widzicie, mamy masę różnych profilaktycznych zajęć, gdzie służby przeprowadzają – mówił Jerzy Sadłoń.

Szkoła odwiedzili zaproszeni goście.

- Policję z ruchu drogowego, strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Mamy przedstawicieli z KRUS-u i oczywiście organizatorów- Państwową Inspekcję Pracy – mówił Dyrektor szkoły.

Kierownik Oddziału Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie wyjaśnia, co wnoszą takie szkolenia.

- Bardzo ważnym elementem jest działalność prewencyjna i tą działalnością chcemy objąć uczniów, żeby od samego początku uczyć ich bezpiecznych zachowań, uczyć ich właściwych nawyków, zarówno w drodze do szkoły w okresie wakacji jak i ferii w czasie pomagania rodzicom w gospodarstwach domowych — mówił Benedykt Zygadło.

Uczniowie wzięli udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy prowadzanym przez wykwalifikowanego ratownika medycznego.

- Moim zadaniem w tych zajęciach jest przedstawienie udzielania pierwszej pomocy, która jest naprawdę bardzo ważna w naszym życiu, bo każdemu może się przydarzyć, w każdym miejscu o każdej porze. Zauważamy jako ratownicy, że z tą świadomością i umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy jest w naszym kraju coraz lepiej, ale jeszcze nam brakuje dużo do standardów europejskich — mówił Andrzej Dziedzic.

Na placu szkoły odbyła się prezentacja sprzętu do ratowania życia, wykorzystywanego podczas wypadków drogowych. Odbył się również pokaz oraz praktyczna nauka zasad udzielania pierwszej pomocy.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe