Remont mostu w Ostrowie zakończy się w terminie?

  • 21.10.2021, 12:05
  • Wioletta Zarębska
czy-remont-mostu-w-ostrowie-zakonczy-sie-w-terminie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trwa remont mostu na Dunajcu w Ostrowie. Obecnie odnowa przeprawy jest na etapie wiązania betonu na wzmocnionych podporach mostu. Później – najprawdopodobniej w listopadzie będzie układana pozioma konstrukcja. Wtedy most zacznie nabierać kształtów. Jednak okazuje się, że na rynku brakuje materiałów.

- W tej chwili jest dosyć poważny brak jeżeli chodzi o stal konstrukcyjną. O ile nie było braków jeżeli chodzi o stal zbrojeniową, z której korzystaliśmy przy filarach czy przyczółkach to niestety braki jeżeli chodzi o stal konstrukcyjną są dosyć poważne. Co prawda w tej chwili firma Mostostal Kielce wykonuje te półfabrykaty i będą one tu przywożone, natomiast tu też mogą być pewne opóźnienia – wyjaśniał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Opóźnienia przy budowie mostu już są. Winna jest pogoda i intensywne opady deszczu, które trzykrotnie sprawiły, że Dunajec wystąpił z koryta rzeki.

- Niestety te opóźnienia dalej są. W tej chwili widzimy, że korzystając z tej dobrej pogody firma dosyć nadrabia ten stracony czas – informował starosta tarnowski.

Mimo to firma nie wystąpiła a wydłużenie czasu remontu. Jest spora szansa, że most będzie przejezdny w terminie, czyli wraz z końcem marca przyszłego roku.

- Chcemy żeby w styczniu nastąpiło położenie konstrukcji metalowych. Wtedy będzie szalowanie, zbrojenie pod nawierzchnię betonową i wszystko będzie zależało od tego, czy będzie łagodna zima i temperatury, które będą przekraczały 5 stopni Celsjusza lub nawet niewiele ponad 0 stopni Celsjusza. Wtedy będziemy spokojnie mogli położyć beton a na to asfalt i ten termin 31 marca mimo tych opóźnień jest nadal aktualny – dodawał Roman Łucarz.

W tym terminie oddana do użytku byłaby część jezdna. Pozostałe prace kosmetyczne oraz przeniesienie kanalizacji gminy Wierzchosławice zostaną wykonane w miesiącach wiosennych. Z kolei jeżeli zima będzie mroźna to firma najprawdopodobniej wystąpi o przedłużenie czasu remontu.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anty Łucarz
Anty Łucarz 25.10.2021, 15:24
Najgorszy i najbardziej fajtłapowaty Starosta w Polsce. PRecz z nim !!!

Pozostałe