Tarnów. Remont ulicy Lwowskiej ma być zakończony przed 1 listopada

  • 20.10.2021, 12:16
  • Daria Kurczab
remont-lwowskiej-ku-koncowi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Remont ulicy Lwowskiej został podzielony na trzy etapy. Dobiega końca właśnie pierwszy z nich – od potoku Małochlebówka do zjazdu do Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza. Droga na tym odcinku zyskała kosztem 38 mln zł po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Trwa układanie ostatniej warstwy asfaltu. Dyrektor ZdiK Artur Michałek podsumował zakres przeprowadzonych prac.

- Rozbudowana droga została z jednojezdniowej do dwujezdniowej. Powstało rondo o znacznie większej średnicy prowadzące ruch 2 pasami. Dodatkowo piesi i rowerzyści mają do dyspozycji ścieżkę rowerową oraz chodniki obustronne. W tych miejscach newralgicznych, gdzie wymagało to poprawienia bezpieczeństwa ruchu drogowego, czyli na skrzyżowaniu na wjeździe do szpitala, a także na wysokości parkingu czy wjazdu do. Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego skrzyżowania zostaną objęte sygnalizacją świetlną i zostaną włączone do systemu ITS – mówił Artur Michałek

Wojewoda małopolski wydał właśnie decyzję ZRID zezwalającą na realizację kolejnego, blisko 1,5-kilometrowego fragmentu ulicy Lwowskiej.

- Pozostały jeszcze 2 odcinki do realizacji, czyli odcinek wylotowy z miasta od szpitala, do granic administracyjnych miasta. Tutaj już mamy pozyskany ZRID. W związku z powyższym teraz pozostanie nam pozyskać również środki finansowe zewnętrzne na współfinansowanie tego zamierzenia i odcinek numer 3 pomiędzy potokiem Małochlebówka, a ulicą Orkana i tutaj już prace projektowe są zaawansowane. Myślę, że do końca roku dokumentacja projektowa powstanie i będziemy mogli kontynuować to przedsięwzięcie na kolejnym odcinku – mówił Artur Michałek.

Dyrektor ZdiK dodaje, że obecne prace dobiegają końca.

- W okresie świątecznym związanym ze świętem 1 listopada, będziemy mieć do dyspozycji całą drogę w pełnym zakresie, tak, żeby tutaj nie powodowało to ograniczeń w ruchu, w tym newralgicznym czasie – mówił Artur Michałek.

Dodatkowe pasy ruchu, które powstały w ramach przebudowy ulicy Lwowskiej w Tarnowie, skończą się na wysokości szpitala św. Łukasza. Dalej, w kierunku węzła Lwowska na południowej obwodnicy, druga jezdnia w ogóle nie jest planowana.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe