Trzy złote medale dla chóru Clave de Sol ze Szczucina w konkursie międzynarodowym

  • 19.10.2021, 14:09
  • Daria Kurczab
clave-de-sol.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Chór Clave de Sol ze Szkoły Podstawowej w Szczucinie pod dyrekcją Ilony Mach odniósł wielkie zwycięstwo podczas X Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego w Barcelonie. Chórzyści z powiatu dąbrowskiego zdobyli tam 3 złote medale w kategoriach folk, pop, oraz muzyka sakralna.

- Dzieci rzeczywiście zaśpiewały przepięknie. Śpiewaliśmy dziewięć utworów w trzech kategoriach i w każdej kategorii jury oceniło nas bardzo wysoko. Nawet mówili, że brakło nam niewiele do excellent, czyli najwyższej nagrody. Ja już po pierwszej nagrodzie, kiedy została wyczytana, popłakałam się. Emocje były tak wielkie, a gdy usłyszałam jeszcze 2 i 3 złoto to już prawie zemdlałam na tej scenie – mówiła Ilona Mach.

To pierwszy chór dziecięcy w historii tego konkursu, który zdobył najwyższe miejsca we wszystkich śpiewanych kategoriach.

- W konkursie, w którym braliśmy udział, nie było takiego zespołu dziecięcego, który by miał we wszystkich trzech kategoriach trzy pierwsze miejsca, czyli generalnie trzy złota Jesteśmy bardzo dumni i cieszymy się bardzo, że nasza szkoła jest rozsławiona w całej Europie. No i cóż, życzymy sobie tylko takich sukcesów – mówiła Beata Dzięgiel.

Sam wyjazd jak i udział w konkursie były dla uczestników chóru ogromnym przeżyciem.

- Bardzo, bardzo dziękujemy pani Ilonie, że zorganizowała te wszystkie wyjazdy, że dzięki niej możemy poznać trochę więcej kultury języków nie tylko w Polsce, ale też za granicą. Jestem z tego bardzo szczęśliwy. Nie chodzi tylko o wyjazdy, ale sama atmosfera, w tym chórze jest naprawdę bardzo przyjemna. Ten chór wiele mi dał i mam więcej możliwości. Nie tylko ja, ponieważ jest bardzo dużo osób, które się kształcą, chcą śpiewać. Myślę, że są szczęśliwe – mówił Mikołaj Beker.

Stowarzyszenie Bell Canto oraz Samorząd Szczucina bardzo mocno wspierają chór w swoich działaniach.

- Jesteśmy dumni z tego, że posiadamy tak wspaniałą młodzież i że tą młodzieżą ma kto pokierować, bo to, że mamy zdolną młodzież, to wiedzieliśmy tylko, że tę młodzież trzeba kształtować. Trzeba uczyć, przygotowywać. Tu przy okazji chciałbym także podnieść wkład w pracę. pani mgr Ilony Mach, która jest dyrygentem, organizatorem właściwie mózgiem tego przedsięwzięcia. W Międzynarodowym konkursie Chórów dziecięcych w Barcelonie nasz chór był bezkonkurencyjny i jesteśmy z tego dumni – mówił Jan Sipor.

Chór Clave de Sol powstał w 2016 roku. Liczy ok. 50. członków. Zespół swoje umiejętności prezentuje na uroczystościach środowiskowych, gminnych, powiatowych i ogólnopolskich.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe