Jarosław Gowin spotkał się z tarnowskimi przedsiębiorcami

  • 18.10.2021, 23:01
  • Gabriela Kudła
jaroslaw-gowin-spotkal-sie-z-tarnowskimi-przedsiebiorcami.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jarosław Gowin spotkał się z tarnowskimi przedsiębiorcami. Podczas spotkania wspominał o gospodarce i podatkach, mówił także o swoich obawach związanych z założeniami Polskiego Ładu. Lider Porozumienia odniósł się również do słów Jarosława Kaczyńskiego.

 - Jako środowisko Porozumienia, środowisko osób, które działają w przestrzeni publicznej związane z przedsiębiorczością, ale również z samorządem, to środowisko z niepokojem spogląda na te propozycje, które są zawarte w propozycjach Polskiego Ładu, stąd takie zaproszenie  do rozmowy jest ważne, żeby rozmawiać, na tematy, które niepokoją polskich przedsiębiorców, bo to będzie wpływało na całe nasze życie wszystkich Polaków - mówił Stanisław Bukowiec, Poseł na Sejm RP. 

  - W jednym z ostatnich wywiadów pan premier Jarosław Kaczyński powiedział, że na Polskim Ładzie stracą tylko cwaniaki. Chcę powiedzieć, że to są słowa rażąco niesprawiedliwe wobec setek tysięcy czy milionów polskich przedsiębiorców. To właśnie małe, mikro, średnie, rodzinne firmy są źródłem sukcesu gospodarczego Polski ostatnich 30 lat - mówił Jarosław Gowin, Lider Porozumienia. 

Były premier dodał także, że Porozumienie zdecydowanie sprzeciwia się podwyżce podatków dla mikro, małych i średnich firm.  

  - Chcemy jednoznacznie powiedzieć, że ci, którzy stracą na Polskim Ładzie to nie są cwaniacy, przeciwnie - to jest polska klasa średnia, to są ludzie, którzy w największym stopniu mają swój udział w sukcesie Polski - dodawał Jarosław Gowin. 

Podczas spotkania, Jarosław Gowin nawiązał także do znacznego wzrostu cen za benzynę. 

 -  Wbrew głosom wszystkich ekspertów Jarosław Kaczyński powiedział w swoim wywiadzie, że jest przeciwny i że rząd nie obniży akcyzy na paliwo. My jako Porozumienie jednoznacznie uważamy, że dobrobyt państwa bierze się z dobrobytu obywateli, dlatego wzywamy rząd do natychmiastowego obniżenia akcyzy na paliwo o 70 % - mówił Jarosław Gowin. 

Spotkanie zostało zorganizowane przez Izbę Przemysłowo-Handlową w Tarnowie. Wzięło w nim udział kilkunastu przedsiębiorców z regionu tarnowskiego.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe