Region. Chcą ochronić seniorów przed oszustami

  • 18.10.2021, 15:21
  • Wioletta Zarębska
malopolska-chca-ochronic-seniorow-przed-oszustami.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Samorząd Województwa Małopolskiego wraz z Wydziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie od kilkunastu miesięcy prowadzi działania mające na celu ochronę osób starszych przed różnego rodzaju oszustwami. Wśród nich należy wymienić choćby akcję "Wnuczka, wnuczek edukuje - babcia, dziadek się stosuje" czy kartkę edukacyjną z okazji Dnia Babci i Dziadka.

- Te działania, które realizujemy przy udziale tych najmłodszych są efektywne i docierają do tego starszego pokolenia. Rzeczywiście pandemia sprawiła to, że tych działań, metod, które stosują oszuści, przestępcy jest coraz więcej. One są bardzo dobrze przemyślane i wyrafinowane. Ciągle poprzez media słyszymy i możemy czytać, że pojawiają się nowe sytuacje, przypadki, gdzie senior pada ofiarą przestępstw, oszustw – mówiła Marta Malec-Lech z Zarządu Województwa Małopolskiego.

- Dzięki naszej współpracy przestępstwa dokonane na terenie garnizonu małopolskiego spadły. Wykrywalność tego typu przestępstw jest powyżej średniej krajowej, aczkolwiek wszyscy sobie zdajemy sprawę, że to są bardzo ciężkie zdarzenia do wykrycia. Ja powiem tylko tak – suma strat w tym roku, którą ponieśli seniorzy za okres ostatnich dziewięciu miesięcy to kwota przekraczająca 8 milionów złotych – informował mł. insp. Robert Michalik, naczelnik Wydziału Prewencji KWP w Krakowie.

Zarówno Samorząd Województwa Małopolskiego jak i Małopolska Policja nadal planują prowadzić działania prewencyjne mające na celu edukacje i ostrzeganie przed oszustami i przestępcami. W planach jest zakup m.in. "profilaktobusa" który ma służyć policjantom i urzędnikom do realizacji zadań związanych z edukacją mieszkańców Małopolski.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe