Inwestycje drogowe w powiecie brzeskim

  • 18.10.2021, 15:16
  • Gabriela Kudła
inwestycje-drogowe-w-powiecie-brzeskim.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiat brzeski przeznacza kolejne miliony na inwestycje drogowe. Zakres prac, które obejmują roboty drogowe to przede wszystkim odnowa nawierzchni asfaltowych w sumie trzech dróg, leżących na terenie powiatu brzeskiego. Dodatkowo planowana jest także budowa ciągów pieszych. Ma być przede wszystkim bezpieczniej.

 - Rozpoczęliśmy proces remontu, budowy można powiedzieć trzech dużych odcinków dróg. Dwie leżą na terenie gminy Brzesko, to jest ulica Małopolska w Jadownikach i ulica Witosa również w Jadownikach oraz przebudowa drogi Przyborów Borzęcin. Wszystkie te inwestycje są dosyć mocno rozbudowę, bo w ich zakres wchodzą budowy chodników, budowa ronda na niebezpiecznym skrzyżowaniu. Generalnie jest to prawie 22 miliony złotych - mówi Andrzej Potępa, starosta brzeski. 


Na budowę tych dróg, Starostwo Powiatowe w Brzesku pozyskało środki finansowe z programów rządowych. 

- Znakomita większość naszych dróg jest w dobrym stanie, natomiast te, które wymagają remontów, to przygotowujemy na nie projekty, ale głównym w zasadzie powodem remontów, jest budowa ciągów dla pieszych. W dalszym ciągu jest bardzo dużo oczekiwań co do budowy kolejnych chodników dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i przede wszystkim skupiamy się na tym, żeby oczekiwania naszych mieszkańców spełni - dodaje Andrzej Potępa.
 

  To nie jedyne duże projekty, które w najbliższym czasie chce realizować Starostwo Powiatowe w Brzesku. W planach są kolejne inwestycje, na jeszcze większe kwoty. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe