Tarnów. Będzie bezpieczniej na przejściach dla pieszych

  • 18.10.2021, 13:14
  • Wioletta Zarębska
tarnow-bedzie-bezpieczniej-na-przejsciach-dla-pieszych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trzy przejścia dla pieszych na terenie miasta Tarnowa doczekają się remontu. Są one zlokalizowane przy ul. Słonecznej, Matki Bożej Fatimskiej i Słowackiego. Celem modernizacji jest przede wszystkim poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Środki na ten cel w wysokości 200 tysięcy złotych przekazał wicewojewoda małopolski.

- Kwota 200 tysięcy złotych przeznaczona na poprawę bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych jest efektem takiego bardzo poważnego traktowania rządu pana premiera Mateusza Morawieckiego jeżeli chodzi o mieszkańców miast, wsi i większych ośrodków – wyjaśniał Ryszard Pagacz, wicewojewoda małopolski.

Pieniądze przekazane dla Tarnowa pochodzą z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Umowę, dzięki której środki trafią do miasta podpisał wiceprezydent Tadeusz Kwiatkowski.

- Te pieniądze pozwolą na modernizację w taki sposób, że doświetlimy te przejścia i też zostaną przejścia wyniesione – tak żeby poprawić bezpieczeństwo, a z drugiej strony i udostępnić te przejścia dla osób niepełnosprawnych. Wiemy, że te bariery, które są przy drogach też powodują utrudnienia dla osób niepełnosprawnych – mówił Tadeusz Kwiatkowski, wiceprezydent miasta Tarnowa.

Te trzy przejścia dla pieszych mają zostać wyremontowane jeszcze w tym roku. Miasto zaznacza, że to jeszcze nie koniec. W przyszłości magistrat spodziewa się kolejnych środków na modernizację kolejnych trzech przejść dla pieszych.


 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe