Jest chętny na zakup zabytkowego, 200-letniego Pałacu Dolańskich w Radłowie

  • 18.10.2021, 10:10
  • Wioletta Zarębska
znalazl-sie-chetny-na-zakup-zabytkowego-200-letniego-palacu-dolanskich-w-radlowie.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Znalazł się kupiec, który zdecydował się nabyć XIX-wieczny Pałac Dolańskich w Radłowie. Jak poinformował powiat tarnowski zabytkowy obiekt wraz z parkiem trafi w ręce właściciela firmy Bruk-Bet.

- Myślę, że ten zakup przez niego tego budynku i całego zespołu pałacowo-parkowego gwarantuje, że tam będzie działalność kulturalna, społeczna. Pan Witkowski już powiedział, że chciałby aby ten pałac służył wszystkim mieszkańcom gminy Radłów, ale również i powiatu tarnowskiego. Mówi się o muzeum, mówi się o sprawach dotyczących naszego patriotyzmu tej ziemi. Myślę, że jeśli chodzi o wcześniejsze wątpliwości, że może trafić w ręce komercyjne i nie wiadomo co tam będzie to w tej chwili możemy spać spokojnie – wyjaśniał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

Przypomnijmy, że obawy i wątpliwości co do tego w czyje ręce trafi Pałac Dolańskich miał burmistrz Radłowa. Przypomnijmy, też, że gmina Radłów starała się o to by nabyć zespół pałacowo-parkowy, jednak samorząd chciał odkupić obiekt albo za symboliczną kwotę, albo za dużo niższą cenę.

- Wiem, ze również pan burmistrz, który był wielkim opozycjonistą co do sprzedaży tego budynku. W tej chwili nam przyklaskuje i gratuluje tego zakupu – dodawał Roman Łucarz, starosta tarnowski i zwrócił się bezpośrednio do burmistrza Radłowa Zbigniewa Mączki: - Panie burmistrzu nie warto było czasami drzeć koty, warto było działać konstruktywnie. Nie ma lepszego w tej sytuacji rozwiązania jak to, które było sprzedażą tego budynku. Nam on był zupełnie zbędny.

Obecnie obie strony finalizują transakcję. Do 15 listopada mają zostać sporządzone dokumenty związane ze zmianą właściciela obiektu. Przypomnijmy, że nabywca za zespół pałacowo-parkowego musi jeszcze zapłacić 4,7 miliona złotych. Wcześniej na konto powiatu trafiło też wadium. W sumie powiat tarnowski na sprzedaży pałacu Polańskich zarobi 4,865 miliona złotych.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe