Dąbrowa Tarnowska. 52-latek posiadał w mieszkaniu materiał wybuchowy i niebezpieczne substancje

  • 15.10.2021, 21:32
  • KPP Dąbrowa Tarnowska
Dąbrowa Tarnowska. 52-latek posiadał w mieszkaniu materiał wybuchowy i… KPP Dąbrowa Tarnowska
Dąbrowscy policjanci w jednym z mieszkań zabezpieczyli materiał wybuchowy i substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego. Za gromadzenie i posiadanie takich materiałów, które mogą sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia, grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z komendy powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymali informację, z której wynikało, że w jednym z mieszkań osiedlowego bloku mogą znajdować się niebezpieczne substancje. W wyniku weryfikacji przekazanej informacji, w środę (13.10.br.) w toku przeszukania policjanci potwierdzili obecność podejrzanych materiałów. Na miejsce wysłani zostali pirotechnicy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Krakowie, którzy  zabezpieczyli słoiki, plastikowe butelki wypełnione różnymi substancjami, które zostaną poddane laboratoryjnemu badaniu. Wśród znalezionych substancji  zidentyfikowali m.in. materiał wybuchowy oraz substancje chemiczne, które mogłyby służyć do produkcji materiału wybuchowego.   Policjanci z grupy  dochodzeniowo – śledczej z dąbrowskiej jednostki i z Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili oględziny mieszkania.  Nie było potrzeby ewakuowania mieszkańców. 52-latek został zatrzymany.   

Wczoraj (14.10.br.) mężczyzna usłyszał zarzut z art. 171 kodeksu karnego. Za wyrabianie, gromadzenie i posiadanie niebezpiecznych substancji mogących sprowadzić niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób albo mienia grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu opuszczania kraju.

KPP Dąbrowa Tarnowska

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe