Samorządowcy debatowali w Zakliczynie

  • 15.10.2021, 19:50
  • Wioletta Zarębska
untitled.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Członkowie Związku Samorządów Polskich zjechali do Zakliczyna, gdzie odbywało się spotkanie poświęcone współpracy samorządów i administracji rządowej. Związek istnieje od 2017 roku i skupia samorządowców różnych szczebli.

Spotkanie miało charakter roboczy i było skupione przede wszystkim na przyszłości finansowania samorządów z „Polskiego Ładu” oraz obaw, jakie dla budżetów jednostek terytorialnych niesie z sobą podwyższenie kwoty wolnej od podatku.

Zebrani mogli się zapoznać z propozycjami Województwa Małopolskiego, które jest na etapie przyjęcia i oddania do konsultacji Regionalnego Programu Operacyjnego na następną perspektywę finansowania ze środków europejskich, o czym informował zebranych wicemarszałek województwa małopolskiego Józef Gawron

Na jakie cele Województwo Małopolskie chce wydatkować środki z funduszy europejskich w nowej perspektywy finansowej do 2027 roku wyjaśniał Wojciech Skruch

 

Ze swoją propozycją współpracy dla samorządów przyjechał do Zakliczyna Piotr Przednowek, który zachęcał zgromadzonych do podjęcia działań w zwiększaniu zasobów mieszkaniowych, przy współpracy z Polskim Holdingiem Mieszkaniowym.

 

Podczas dwudniowego spotkania rozmawiano również o rozwoju kultury oraz finansowaniu oświaty.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe