Gmina Tarnów świętowała Dzień Edukacji Narodowej

  • 14.10.2021, 15:44
  • Gabriela Kudła
gminny-dzien-edukacji-narodowej-v2.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dyrektorzy, nauczyciele i wychowawcy z Gminy Tarnów świętowali Dzień Edukacji Narodowej. W szkole w Jodłówce-Wałkach odbyły się gminne obchody święta, które przypada 14 października. Podczas uroczystości podziękowano pedagogom za trud pracy, a także wręczono nagrody finansowe.

 - W ten dzień staramy się właśnie uczcić Dzień Nauczyciela na dwojaki sposób. Po pierwsze pokazać, że jest to tylko dzień dla nauczycieli, którym składamy życzenia, gratulujemy osiągnięć i radości z pracy i dziękujemy za to, że są. Z drugiej strony jest okazja także do nagród, także w ten dzień są wręczane nagrody wójta Są to nagrody finansowe, które mają również docenić ciężką pracę nauczyciela. Następnie mamy takie okolicznościowe spotkanie, żeby nauczyciele mogli ze sobą porozmawiać i wymienić swoje poglądy - mówi Grzegorz Kozioł, wójt Gminy Tarnów. 

Wójt Gminy Tarnów podczas swojego przemówienia podkreślał to, jak ważna jest praca pedagogów. 

 - Praca nauczyciela, możemy powiedzieć słowo praca, ale ja bym użył drugiego pojęcia powołanie. To musi być powołanie. Nie ma dobrego nauczyciela, który nie ma powołania. To trzeba się oddać całym sobą. Nauczyciel pracuje praktycznie cały czas, bo idąc po pracy do domu wciąż ma zajęcia, myśli o następnym dniu, o przygotowaniu się do lekcji i praca jego polega przede wszystkim na tym, że młody człowiek cały czas patrzy i obserwuje. Szuka autorytetów. Nauczyciel powinien mieć wiedzę, ale powinien być również olbrzymim autorytetem - dodaje Grzegorz Kozioł. 

  Zdaniem nauczycieli tego typu wydarzenia są doskonałą okazją na wspólne świętowanie tego ważnego dnia. 

 - Czuję się zaszczycona i wyróżniona, że ta właśnie praca u podstaw została zauważona, że ktoś właśnie pochylił się nad tą naszą codziennością nauczycielską. Nauczamy, wychowujemy, opiekujemy się dziećmi, a z kolei studentów kierujemy, motywujemy, pokazujemy drogi, którymi mogliby pójść dalej w swoim życiu zawodowym  - mówi Krystyna Tadel, nauczyciel Publicznej Szkoły Podstawowej w Zgłobicach. 

 - Każde wydarzenie, a zwłaszcza takie jak dziś gdzie jest święto Dzień Edukacji Narodowej, jest ono bardzo mobilizujące nauczycieli. To jest chyba jedyny dzień w roku, kiedy tak naprawdę publicznie można nagrodzić nauczycieli, można pochwalić ich pracę, ich zaangażowanie, trud, bo to rzeczywiście nie jest łatwa praca - dodaje Elżbieta Chrząszcz, dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łękawce. 

- W tym dniu to także podkreślenie pracy obsługi, my nie jesteśmy sami. Im więcej wsparcia rodziców, im więcej eksponowania obsługi, tym więcej możemy docierać do dziecka. Być z nim i towarzyszyć mu bez zadawania pytań dlaczego. Wspierać jego talenty i towarzyszyć mu wtedy kiedy jest mu najtrudniej. My nie jesteśmy bohaterami, bohaterami są rodzice i same dzieci - tłumaczy Teresa Kozaczka. 

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej tradycyjnie zakończyły się koncertem szkolnego chóru. Gabriela Kudła, Tarnowska.tv 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe