Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Jak jeździć oszczędnie? Benzyna już po 6 złotych

Fachowcy nazywają to ekonomicznym sposobem jazdy. Kierowcy, widzący podwyżki cen na stacjach paliw, dodają określenie „oszczędna”. Żeby zmniejszyć spalanie auta trzeba trzymać się tylko kilku zasad.
Jak jeździć oszczędnie? Benzyna już po 6 złotych

Autor: iStock

Takie umiejętności mogą się przydać zwłaszcza teraz, kiedy cena benzyny Pb95 niebezpiecznie zbliża się do granicy 6 złotych (a na wielu stacjach już ją osiągnęła) a Pb98 przekroczyła wspomnianą barierę. Właśnie dlatego warto poznać zasady ekonomicznej jazdy samochodem. Kierowcy, którzy ją stosują, chwalą tę metodę.

„Podczas kursu przygotowującego do egzaminu na prawo jazdy są ujęte elementy ekonomicznej jazdy. Mowa jest o tym raczej pod kątem ekologii i zmniejszenia emisji zanieczyszczeń. Jednak takie szkolenie nie wypracuje u kierowcy odpowiednich nawyków.” – mówi instruktor nauki jazdy Marek Kwapiszewski i dodaje, że aby jeździć oszczędnie, trzeba cały czas, przez przynajmniej kilka miesięcy (jeżeli jeździ się dużo) trzymać się tych zasad. „Czasami jest to trudne, ale nie spotkałem się ze stanowiskiem, żeby komuś się to nie opłaciło.” – dodaje.

Zasady ekonomicznej jazdy

Bez gwałtownych przyśpieszeń

Stałe tempo jazdy jest bardziej ekonomiczne i warto się go trzymać. Nie należy gwałtownie przyspieszać ani hamować. Przy pokonywaniu wzniesień, kiedy auto samo zwalnia lepiej dodać gazu. Prędkości jazdy poza miastem, jak radzą fachowcy, powinna wynosić ok. 90 km/h. Podróż z 120 – 140 km/h zwiększa spalanie o nawet 20 procent. Przy przemieszczaniu się po mieście za prędkość ekonomiczną uznaje się 50 – 60 km/h.

Ruszanie

Lepiej nie rozgrzewać silnika na postoju, chyba że to konieczne, np. zimą. Po przekręceniu kluczyków należy od razu ruszyć, ale zanim wykona się tę czynność, trzeba pamiętać o jednej sprawie. Po włączeniu samochodu (ale jeszcze nie odpaleniu) korzystniej jest poczekać około 2 minut, aby wszystkie potrzebne systemy się włączyły i przygotowały do pracy. Wówczas dopiero można uruchomić silnik. Zawsze odpalamy na pierwszym biegu. Jeżeli ktoś ma inne nawyki, warto jej zmienić.

Światła

Najnowsze auta, gdy dojeżdżają do czerwonego światła, same wyłączają silnik. W starszych modelach musi to zrobić kierowca. Nie opłaca się stać przed pasami czy skrzyżowaniem z pracującym „motorem”, który zużywa w tym czasie paliwo. Wielu kierowców może jeszcze trzymać się mitu, że każde uruchomienie silnika zwiększa zużycie paliwa. Eksperci dawno ten pogląd zweryfikowali i wskazują, że nie ma to dla ekonomicznej jazdy znaczenia. Że wręcz lepiej jest na światłach silnik zgasić.

Bez luzu

Wielu kierowców, dojeżdżając do skrzyżowania czy na miejsce postojowe, „wrzuca luz” i samochód nie jedzie na żadnym biegu. To błąd, a lepszym rozwiązaniem jest hamowanie silnikiem. Polega to na spowolnieniu pojazdu poprzez puszczenie pedału gazu (ogranicza to przepływ powietrza do cylindrów, tworząc siłę hamującą) i stopniową redukcję biegów. Jeżeli ktoś jedzie na czwartym biegu, to powinien przechodzić w dół – trzeci – drugi – pierwszy – luz. W skrzyniach automatycznych jest to jeszcze prostsze, bo zazwyczaj wystarczy puścić pedał gazu. Jednocześnie należy obserwować wysokość obrotów, aby redukcji dokonać we właściwym momencie. Nikt nie chce przecież uszkodzić układu napędowego. Ta metoda ma jeszcze ten plus - oszczędza hamulce.

Obroty

Zasada, aby wskazówka obrotomierza nigdy nie znajdowała się na czerwonym polu, jest oczywiście słuszna. Do niej należy dodać kolejną: pierwszy bieg ma być używany jak najkrócej, właściwie tylko do ruszenia z miejsca. Wyższe przełożenia powinny być stosowane przy możliwe najniższych obrotach. W autach benzynowych to zakres 2200 – 3500, a w dieslach 1700 – 3000 obrotów na minutę.

Klimatyzacja

Tak, ona także ma wpływ na spalanie. Niemiecki automobilklub ADAC udowodnił, że do obniżenia temperatury we wnętrzu pojazdu z 31 do 22  stopnia Celsjusza zużyto od 2,47 do 4,15 l paliwa więcej na 100 km. To bardzo dużo a takich sytuacji można uniknąć. Po pierwsze trzeba ustawić stałą temperaturę, kabinę schładzać, a następnie wyłączać system. Optymalny i ekonomiczny wskaźnik w samochodzie to 21 – 23 stopnie Celsjusza.

Więcej uwag

Powyższe wskazówki to podstawa, ale fachowcy mają więcej rad. Mówią o prawidłowej eksploatacji auta, uzupełnianiu płynów, dobieraniu ciśnienia w oponach do liczby pasażerów i w ogóle dbanie o ogumienie. Wszystko to w pewnym stopniu ma wpływ na spalanie. Ile można zaoszczędzić, stosując się do porad? Zależy to od parametrów pojazdu, rodzaju pokonywanych tras (miasto czy poza nim), ich długości, ale eksperci wskazują na rozpiętość od 5 do 30 procent mniej zużytego paliwa, a co za tym idzie wydanych pieniędzy. Nawet jeżeli komuś nie uda się osiągnąć górnego wskaźnika, to i tak oszczędność rzędu 10 - 20 procent będzie odczuwalna w kieszeni.


Podziel się
Oceń

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na FACEBOOKU!

Reklama
Wernisaż wystawy pt. "NEOSECESJA" Wernisaż wystawy pt. "NEOSECESJA" Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.06.2026 Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pt. "NEOSECESJA" 11 czerwca 2026 o godz. 18.00 w Galerii "ARTEKA", Wałowa 16 Artyści: Piotr Franciszek Barszczowski BONDAROWSKI Anna Chwistek Magdalena Latawska-Honkisz Katarzyna Chmiel - Kate Hope Krystyna Malinowska Maggie Piu Monika Stec Agnieszka Wencka NEOSECESJA – artyści i ich dzieła, nurt w sztuce współczesnej, oddający ducha Secesji, przemycający „echo” Art Nouveau w XXI w. To nowa odsłona miękkiej linii, symbolizującej tęsknotę za harmonią
 i wartościami płynącymi z natury, w świecie nowoczesnych technologii.   Brzesko zaprasza na trening! Brzesko zaprasza na trening! Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.06.2026 Po sukcesie ubiegłorocznej edycji Brzesko ponownie zaprasza na plenerowe wakacyjne treningi! Tym razem oferta została poszerzona o dodatkowe aktywności! Będą mieli Państwo okazję zadbać o formę, aktywnie spędzić czas, poznać nowe osoby i wypróbować nowe dyscypliny. Aktywnie przez całe lato! Zdrowy, aktywny styl życia bez nałogów.Do udziału zaprasza Urząd Miejski, Miejski Ośrodek Kultury, Burmistrz Brzeska Tomasz Latochą, dyrektor Wydziału Strategii i Rozwoju UM Barbara Kuczek oraz Fizjo & Fitness Klaudia Jeleń, Zumba Jolka Team, Fiku-Miku Klaudia Solak, Extreme City i Brzeski Ośrodek Sportu i Rekreacji!Rozkład jazdy na lipiec i sierpień:- Wtorkowe treningi (godz. 18:30 – 20:00, plac przed RCKB) - Plenerowe ćwiczenia z Klaudią Jeleń. W czasie treningu wspaniałe atrakcje dla najmłodszych zapewnią animatorki z Fiku-Miku Klaudia Solak.- Czwartkowa zumba (godz. 18:30 – 19:30, plac przed RCKB) - Prowadzi Jola Gondek. Zajęcia dla uczestników w każdym wieku!- Letnie warsztaty na skateparku (11 lipca, 25 lipca, 1 sierpnia, 29 sierpnia, godz. 15:00 – 18:00) - Coś dla fanów rolek, deskorolki i hulajnogi. Warsztaty z instruktorami Extreme City są przeznaczone zarówno dla osób początkujących, jak i średniozaawansowanych. Na miejscu będzie działać darmowa wypożyczalnia sprzętu dla uczestników.WSTĘP NA WSZYSTKIE WYDARZENIA JEST WOLNY!- Dodatkowo - Gratka dla młodych pływaków (Kryta Pływalnia BOSiR, ul. Wiejska 12) - W lipcu i sierpniu druga oraz każda kolejna godzina pływania na basenie jest całkowicie darmowa dla osób do 18. roku życia. 
Brzesko Okocim Festiwal 2026. Trzy dni koncertów, atrakcji i rodzinnej zabawy Brzesko Okocim Festiwal 2026. Trzy dni koncertów, atrakcji i rodzinnej zabawy Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026 W dniach 26–28 czerwca 2026 roku odbędzie się Brzesko Okocim Festiwal. Wydarzenie zaplanowano w kilku lokalizacjach na terenie Brzeska, m.in. na terenach zielonych przed RCKB, placu Kazimierza Wielkiego, w Ogródku Jordanowskim oraz na Rynku Brzeskim.Organizatorami wydarzenia są Gmina Brzesko oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. Festiwal potrwa trzy dni i obejmie koncerty, konkursy, zabawy dla dzieci oraz wydarzenia plenerowe.Piątek: atrakcje dla najmłodszychPierwszy dzień festiwalu, piątek 26 czerwca, upłynie pod znakiem rodzinnych atrakcji. Na terenach zielonych przed RCKB od godziny 12:00 do 20:00 odbędzie się Festiwal Dziecięcej Radości. W programie zapowiedziano m.in. dmuchańce, łucznictwo, zabawy ruchowe, euro bungee, warsztaty oraz animacje.O godzinie 18:00 rozpocznie się zabawa i tańce z Impra Team.Sobota: koncerty i Konkurs Browaru OkocimW sobotę, 27 czerwca, wydarzenia rozpoczną się na terenach zielonych przed RCKB. O godzinach 14:00, 15:00 i 16:00 zaplanowano piana party dla najmłodszych.Główna część sobotniego programu odbędzie się na placu Kazimierza Wielkiego. O godzinie 17:00 nastąpi otwarcie imprezy, a następnie o 17:15 wystąpi Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej. O 18:00 na scenie pojawi się zespół Dźwięczni.Wieczorem zaplanowano występy głównych wykonawców. O godzinie 19:00 wystąpi Monika Kociołek, o 20:00 odbędzie się Konkurs Browaru Okocim, a o 21:00 koncert da Margaret. Sobotni program zakończy o 22:30 występ Pema & Stanjel Martino Saxophone z muzycznym show na żywo.Niedziela: konkurs psa i koncerty na Rynku BrzeskimOstatni dzień festiwalu, niedziela 28 czerwca, rozpocznie się o godzinie 11:00 w Ogródku Jordanowskim, gdzie odbędzie się konkurs na najsympatyczniejszego psa.Popołudniowa i wieczorna część programu została zaplanowana na Rynku Brzeskim. O 17:00 odbędzie się otwarcie imprezy, a o 17:15 wystąpi „Muzyczna Kraina” Karolina Kotra. O godzinie 18:00 zaplanowano koncert Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzesku, natomiast o 19:00 wystąpi Storm, laureat konkursu BFF Star.O godzinie 20:00 publiczność usłyszy duet Waldemar Malicki & Małgorzata Krzyżanowicz, a o 21:00 rozpocznie się koncert „Z Wiednia na Broadway” w wykonaniu Orchestre de la Cour pod dyrekcją Filipa Hugeta.Prowadzącym wydarzenie będzie Kamil Nosel. Plakat informuje również o zapisach na wybrane wydarzenia poprzez formularze dostępne za pomocą kodów QR. XIX Festiwal Muzyczne Tarasy - Folkowe brzmienia świata XIX Festiwal Muzyczne Tarasy - Folkowe brzmienia świata Data rozpoczęcia wydarzenia: 02.07.2026 Cztery lipcowe wieczory, cztery różne muzyczne światy i jedno wspólne źródło – folk. XIX Festiwal Muzyczne Tarasy zaprasza w podróż przez brzmienia zakorzenione w folku, otwarte na świat i współczesną wrażliwość. To spotkanie z artystami, którzy czerpią z muzyki źródeł, odważnie łącząc ją z jazzem, world music czy nowoczesnymi aranżacjami. Dzięki tej fuzji powstają koncerty pełne energii, autentyczności i emocji, które przekraczają granice gatunków i kultur.„Każdy wieczór odkryje inne oblicze tradycji – od żywiołowych rytmów Bałkanów, przez ludowe opowieści Kujaw i Pałuk, po góralską energię i muzyczne inspiracje z różnych stron świata. Zapraszamy do świata, w którym tradycja staje się inspiracją do twórczych poszukiwań, a folk nabiera nowych barw i znaczeń. To muzyka poruszająca, żywiołowa i bliska ludziom.”Karolina Wójs – dyrektor Festiwalu Muzyczne TarasySzczegóły programowe2 lipca, godz. 20:00 - Dikanda Wieczór otwarcia wypełni energia i żywiołowość muzyki świata inspirowanej Bałkanami, Bliskim Wschodem i Orientem w autorskim wydaniu. Dikanda to międzynarodowa marka polskiego world music. Artyści mają na swoim koncie wiele koncertów na całym świecie, znaczące nagrody, ugruntowaną pozycję na międzynarodowej scenie world music i 8 albumów. W blisko trzydziestoletniej historii zespół dał ponad dwa tysiące koncertów od USA po Bangladesz, od Szwecji po Maroko -zdobywając uznanie publiczności i krytyków. Siłą Dikandy jest wyjątkowa więź z publicznością oraz koncertowa energia, która zamienia każdy występ w pełną emocji podróż przez dźwięki, kultury i historie. Muzycy nieustannie poszukują nowych środków wyrazu, czerpiąc inspiracje z międzykulturowych spotkań i tradycji muzycznych. Efektem są odważne brzmienia, zakorzenione w muzyce źródeł, a jednocześnie świeże i współczesne. 9 lipca, godz. 20:00 - SVAHYSubtelne, kobiece głosy, niezwykła siła wokalu i tradycja pieśni Kujaw oraz Pałuk w harmonijnych aranżacjach. Laureatki prestiżowych nagród, które zdobyły rozpoznawalność dzięki  udziałowi w filmie „Znachor” zachwycając zarówno publiczność i krytyków. Historia zespołu SVAHY rozpoczęła się od fascynacji trzech wokalistek tradycyjną muzyką ludową. W pieśniach Pałuk i Kujaw odnalazły niezwykłe opowieści o codziennym życiu, emocjach i świecie dawnych mieszkańców. Dziś z czułością i artystyczną wrażliwością wydobywają je na nowo, tworząc muzyczny most między przeszłością a współczesnością. Brzmienie zespołu SVAHY wzbogacają wyjątkowe instrumenty tradycyjne jak bęben obręczowy, baraban, suka biłgorajska czy lira korbowa, które nadają koncertom niepowtarzalny charakter.16 lipca, godz. 20:00 - Chudoba Legenda łącząca tradycje polskie z otwartością na świat. Od ponad trzydziestu lat Chudoba zaprasza słuchaczy do świata pełnego barwnych melodii, żywiołowych rytmów i wzruszających pieśni zakorzenionych w tradycjach wielu kultur. Inspirując się muzyką polską, romską, bałkańską, łemkowską, słowacką i żydowską, zespół tworzy pełne pasji koncerty, w których energia spotyka się z liryzmem i opowieścią. Laureaci Grand Prix konkursu „Nowa Tradycja” i wielokrotni reprezentanci Polski na międzynarodowych festiwalach, od lat zachwycają autentycznością. Brzmienie akustycznych instrumentów oraz wielogłosowy śpiew przywołują atmosferę dawnych spotkań i radości płynącej z bycia razem. Chudoba z niezwykłą swobodą prowadzi publiczność przez muzyczne krajobrazy Europy, przypominając, że folk to przede wszystkim emocje, wspólnota i autentyczna muzyczna energia. 23 lipca, godz. 20:00 - Megitza Góralska energia, charyzmatyczny głos i odważne muzyczne poszukiwania – Megitza od lat udowadnia, że folk nie zna granic. Jej twórczość wyrasta z podhalańskich korzeni, ale równie naturalnie czerpie z jazzu, bluesa, country i muzyki świata, tworząc brzmienie pełne wolności i autentyczności. Artystka przez wiele lat rozwijała swoją karierę w Stanach Zjednoczonych, gdzie kształtował się jej styl. Występowała na prestiżowych scenach Europy i Ameryki, m.in. podczas Montreux Jazz Festival i Jazz Fest Wien, a jej koncerty zachwycają żywiołową energią oraz wyjątkową sceniczną charyzmą. W muzyce zespołu Megitza słychać zarówno echo tatrzańskich hal, jak i puls amerykańskich dróg. To pełna pasji opowieść o spotkaniu tradycji z nowoczesnością, w której góralska dusza odnajduje wspólny język z rytmami świata.  
Reklama
SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR LIGIER CHATENET JDM AIXAM SKUP MICROCARÓW -SPRAWNE I USZKODZONE- MICROCAR LIGIER CHATENET JDM AIXAM SKUP MICROCARÓW W KAŻDYM STANIE! SPRAWNE, USZKODZONE LUB DO POPRAWEK! PRZYJEDZIEMY DO CIEBIE: DZIAŁAMY NA TERENIE CAŁEJ POLSKI! CHCESZ SZYBKO SPRZEDAĆ SWÓJ SAMOCHÓD ? ZADZWOŃ- PRACUJEMY 7 DNI W TYGODNIU! DOJEŻDŻAMY NA MIEJSCE, PŁACIMY GOTÓWKĄ OD RĘKI. SPRZEDAJ SWOJEGO MICROCARA JESZCZE DZIŚ. AIXAM LIGIER MICROCAR CHATENET JDM BELLIER PIAGGIO CASALINI SKUPUJEMY WSZYSTKIE MARKI MICROCARÓW NA KATEGORIE PRAWA JAZDY AM, MOTOROWER! TEL: 506816452 Cupra Terramar do ślubu – Tarnów | Kraków | Rzeszów Cupra Terramar do ślubu – Tarnów | Kraków | Rzeszów Cena: 700 PLN Szukasz wyjątkowego samochodu do ślubu, który będzie elegancki, nowoczesny i zrobi świetne wrażenie na zdjęciach. Oferujemy wynajem białej Cupry Terramar.Auto prezentuje się niezwykle efektownie – nowoczesna sylwetka, jasny lakier, eleganckie wnętrze i możliwość dekoracji kwiatami sprawiają, że idealnie pasuje do wyjątkowego dnia Pary Młodej.Oferujemy:- wynajem samochodu do ślubu wraz z kierowcą.Cupra Terramar świetnie sprawdzi się zarówno przy klasycznych, jak i nowoczesnych uroczystościach. To propozycja dla osób, które chcą połączyć elegancję, komfort i sportowy charakter.Obsługiwane lokalizacje:Tarnów, Kraków, Rzeszów oraz okolice.Rezerwacje terminów ślubnych – zapraszamy do kontaktu.*cena zawarta w ogłoszeniu obejmuje obsługę ślubu na terenie Tarnowa i bliskich okolic.  SKUP MOTOCYKLI POWYPADKOWYCH ROZBITYCH PO WYPADKU USZKODZONYCH SKUP MOTOCYKLI POWYPADKOWYCH ROZBITYCH PO WYPADKU USZKODZONYCH SKUP MOTOCYKLI POWYPADKOWYCH ROZBITYCH I USZKODZONYCH PO WYPADKU! Wszystkie mark i modele! SKUPUJEMY MOTOCYKLE W PEŁNI SPRAWNE, USZKODZONE, POWYPADKOWE LUB DO ZŁOMOWANIA! Dojeżdżamy na miejsce, płacimy gotówką od ręki! Dziś dzwonisz- dziś sprzedajesz! CHCESZ SZYBKO SPRZEDAĆ SWÓJ MOTOCYKL, MOTOROWER, QUADA? NAPISZ, ZADZWOŃ- DOGADAMY SIĘ!!! Kontakt 24h/7 Przyjedziemy do Ciebie! Gotówka od ręki! Tel: 506 816 452 CAŁA POLSKA Do wyszukiwarki: rozbitych rozbity rozbite dzwon po dzwonie po wypadku wypadek wypadki dzwon motocykl motocykle motocyklem motocyklowe motocykli motor motory motorów skuter skutery skuterów quad quady quadów atv kład kładów wodne wodnych wodny śnieżne śnieżnych śnieżnych śnieżny po wypadku wypadek na motocyklu motocyklowy wypadki motocyklowe motocyklowy powypadkowych powypadkowy powypadkowe po wypadku po ślizgu ślizg poślizg po glebie wypadki wypadek wypadkowych wypadkowy na terenie całej cała polski polska polsce gotówka gotówkę skup kupię kupno odkup sprzedać sprzedaj sprzedaż przyjedzie przyjazd z przyjazdem dojedziemy dojeżdżamy
Mieszkanie 3-pokojowe  60 m² po remoncie! Mieszkanie 3-pokojowe 60 m² po remoncie! Cena: 599000 PLN Na sprzedaż wyjątkowe mieszkanie o powierzchni 60 m² po generalnym remoncie, wykończone z dbałością o każdy detal. Funkcjonalny układ obejmuje 3 niezależne pokoje, jasną kuchnię wykonaną na wymiar, elegancką łazienkę, osobne WC, przestronny przedpokój z licznymi zabudowami oraz balkon. To 60 m², które zaskakuje przestronnością. Funkcjonalny układ,ogromna ilość szaf w zabudowie i praktycznych schowków oraz panoramiczny widok sprawiają, że mieszkanie daje poczucie przestrzeni znacznie większej niż wskazuje metraż. Każdy metr został przemyślany, aby zapewnić maksymalny komfort i wygodę na co dzień. W mieszkaniu zastosowano wysokiej klasy materiały: nowoczesną kuchnię z wykończeniem Lacobel, oświetlenie LED, podwieszany sufit z efektownym systemem światła sterowanym pilotem, wysokiej jakości panele AC6 oraz łazienkę wykończoną gresem i mozaiką. Lokal nie wymaga żadnych nakładów finansowych – jest gotowy do zamieszkania. Prawdziwym atutem jest panoramiczny widok na miasto oraz Tatry, który można podziwiać z okien i balkonu. Brak zabudowy „okno w okno” zapewnia prywatność oraz poczucie przestrzeni. To idealna propozycja dla wymagającej pary, rodziny lub osób ceniących wysoki standard wykończenia i komfort życia, bez konieczności przeprowadzania remontu. Cena: 599 000 zł Zapraszam na prezentację. Joanna Magiera ☎ 725 385 853 Mieszkanie 3-pokojowe  60 m² po remoncie! Mieszkanie 3-pokojowe 60 m² po remoncie! Cena: 599000 PLN Na sprzedaż wyjątkowe mieszkanie o powierzchni 60 m² po generalnym remoncie, wykończone z dbałością o każdy detal. Funkcjonalny układ obejmuje 3 niezależne pokoje, jasną kuchnię wykonaną na wymiar, elegancką łazienkę, osobne WC, przestronny przedpokój z licznymi zabudowami oraz balkon. To 60 m², które zaskakuje przestronnością. Funkcjonalny układ,ogromna ilość szaf w zabudowie i praktycznych schowków oraz panoramiczny widok sprawiają, że mieszkanie daje poczucie przestrzeni znacznie większej niż wskazuje metraż. Każdy metr został przemyślany, aby zapewnić maksymalny komfort i wygodę na co dzień. W mieszkaniu zastosowano wysokiej klasy materiały: nowoczesną kuchnię z wykończeniem Lacobel, oświetlenie LED, podwieszany sufit z efektownym systemem światła sterowanym pilotem, wysokiej jakości panele AC6 oraz łazienkę wykończoną gresem i mozaiką. Lokal nie wymaga żadnych nakładów finansowych – jest gotowy do zamieszkania. Prawdziwym atutem jest panoramiczny widok na miasto oraz Tatry, który można podziwiać z okien i balkonu. Brak zabudowy „okno w okno” zapewnia prywatność oraz poczucie przestrzeni. To idealna propozycja dla wymagającej pary, rodziny lub osób ceniących wysoki standard wykończenia i komfort życia, bez konieczności przeprowadzania remontu. Cena: 599 000 zł Zapraszam na prezentację. Joanna Magiera ☎ 725 385 853 Winobranie 2026 Francja Winobranie 2026 Francja Winobranie we Francji 2026 Praca na winnicy przy zbiorach winogron, bezpłatne zakwaterowanie, zwrot kosztów podróży, wyżywienie. STAWKA GODZINOWA. telefon: 519 374 668, 512 172 225, 882 136 687 [email protected]
Reklama
Reklama

Temperatura: 29°C Miasto: TARNÓW

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 7 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
REGION
Reklama