Kolejna inwestycja w Tarnowie, a wraz z nią problemy. Żadna firma nie zgłosiła się do wykonania parkletów na ulicy Wałowej

  • 12.10.2021, 15:23
  • Gabriela Kudła
problemy-ze-znalezieniem-wykonawcy-parkletow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wciąż pojawiają się problemy z długo już wyczekiwaną inwestycją na ulicy Wałowej w Tarnowie. Mimo kilku przetargów żadna firma nie podjęła się budowy trzech parkletów, które miały być miejscami odpoczynku dla mieszkańców. Aby zadanie mogło zostać wykonane tarnowscy urzędnicy musieli zdecydować o podzieleniu inwestycji na mniejsze zakresy.

- Jesteśmy teraz na etapie podpisywania umów z poszczególnymi wykonawcami. Z uwagi na to, że nie znalazł się wykonawca, który kompleksowo wykonałby wszystkie prace związane z budową tego parkletu, musieliśmy podzielić tę inwestycję na kilka etapów - mówi Artur Michałek, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie. 

Etapy zostały podzielone w zależności od branż. 

- Branża typowo związana z budownictwem, czyli wymiana nawierzchni. Ogromna branża związana z dostawą zieleni, odrębna branża związana z dostawą mebli miejskich. Wymagało to podjęcia czynności koordynacyjnych pomiędzy tymi wykonawcami - dodaje Artur Michałek. 

Obecnie na ulicy Wałowej trwają dodatkowo pracę przy tworzeniu klombów. 

 -  Jest to realizowane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych. Te prace już się kończą. W przyszłym tygodniu te odpowiednie miejsca zostaną zazielenione. Pojawi się trawa, pojawią się krzewy i kwiaty - mówi Artur Michałek. 

Parklety planowo pojawić mają się jeszcze w tym roku. Inwestycja finansowana jest z Budżetu Obywatelskiego.

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe