Oficjalne zawieszenie flagi na 12-metrowym maszcie w Tarnowcu

  • 11.10.2021, 15:10
  • Daria Kurczab
maszt-got3.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na dziedzińcu szkoły podstawowej im. hetmana Jana Tarnowskiego w Tarnowcu stanął 12-metrowy maszt z flagą narodową. Uroczystość miała miejsce dzięki projektowi „Kocham Polskę”, którego celem jest wspieranie wychowania patriotycznego dzieci i młodzieży oraz kształtowania dumy narodowej.

- Piękny maszt 12- metrowy zdobi naszą szkołę. Wyróżnienie ogromne i mamy nadzieję, że tym bardziej utrwalimy w naszych uczniach świadomość znaczenia barw narodowych, symboli wszystkich zarówno godła flagi, jak i również hymnu - mówiła Anna Filar.

Dzisiejsza uroczystość była ważnym wydarzeniem dla całej społeczności szkolnej.

- Wszyscy uczniowie uczestniczyli w dzisiejszej uroczystości. Na sali gimnastycznej byli obecni przedstawiciele klas, a już na zewnątrz wszyscy uczniowie. Jest to dla nas ogromne święto i ogromne wyróżnienie. Jesteśmy dumni z tego masztu, będziemy o niego dbać, będziemy dbać, aby flaga powiewała i żeby było, jak najlepiej – mówiła Anna Filar.

Posłanka na sejm Anna Pieczarka podkreśla jak ważne jest wychowanie młodego pokolenia w

- duchu patriotyzmu. Trzeba starać się, żeby jeszcze jak najwięcej tych masztów powstawało zwłaszcza w takich miejscach jak tutaj. Przy bezpośrednio ulicy wojewódzkiej, gdzie wiele osób podąża samochodem i będzie mogło, chociaż na sekundę oderwać wzrok, żeby tą naszą piękną biało-czerwoną podziwiać – mówiła Anna Pieczarka.

Wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł podkreślał, jak ważne jest kultywowanie patriotyzmu wśród dzieci i młodzieży

- Wspaniała uroczystość. Wydawałoby się, że to takie zwykłe podniesienie flagi biało-czerwonej na maszcie 12- metrowym, ale jest to o tyle ważne wydarzenie, że to świadczy właśnie o patriotyźmie, a zwłaszcza naszego najmniejszego pokolenia, bo to robimy w szkole. Ten z inicjatywy uczniów ten marsz został tutaj wybudowany – mówił Grzegorz Kozioł.

Podczas uroczystości uczniom zostały wręczone nagrody za osiągnięcia w konkursie „Opowiedz mi ojczyzno”

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe