Polski ryś najpiękniejszy w Europie. Poczta Polska świętuje

  • 11.10.2021, 10:37 (aktualizacja 11.10.2021, 11:20)
  • News4Media
Polski ryś najpiękniejszy w Europie. Poczta Polska świętuje iStock, Poczta Polska
Państwowa spółka ogłasza sukces i nie ukrywa radości. Właśnie wygrała międzynarodowy konkurs, a zawdzięcza to m.in. rysiowi. Dlaczego to piękne zwierzę zostało docenione w Europie?

Konkurencja była duża, bo trzeba było pokonać kandydatów z wielu krajów, a na rysia - oprócz Polski - postawiły także: Bośnia i Hercegowina, Chorwacja, Francja, Litwa i Hiszpania. Jednak to propozycja Poczty Polskiej spotkała się z największym uznaniem odbiorców.

Chodzi o znaczek pocztowy z wizerunkiem tego zwierzęcia. Właśnie zdobył złoty medal w filatelistycznym konkursie Europa 2021. Tematem tegorocznej edycji były „Zwierzęta zagrożone wyginięciem”. Zwycięski znaczek jest dziełem Bożydara Grozdewa, a jak zaznacza Poczta Polska - nasza propozycja wyprzedziła na finiszu głosowania oferty z Wysp Alandzkich (z żabą moczarową) i Ukrainy (z niedźwiedziem brunatnym).

Złoty medal na arenie międzynarodowej w tak ważnym temacie społecznym i wśród tak znakomitej konkurencji napawa nas zrozumiałą dumą. Sukces ten jest namacalnym dowodem, że polska filatelistyka stanowi europejską czołówkę.” - komentuje Tomasz Zdzikot, prezes państwowej spółki i dodaje, że znaczki pocztowe są ważną formą przekazu bardzo istotnych treści, a ten nawiązuje do stanu naszej planety.

Konkurs zorganizowało międzynarodowe stowarzyszenie PostEurop. Od 9 maja trwało internetowe głosowanie i jednocześnie swoje zdanie wyrażali przedstawiciele administracji pocztowych, należących do organizacji. Następnie nad wyborem zwycięzcy pochyliło się eksperckie jury. To już drugie zwycięstwo Poczty Polskiej w PostEurop. W 2020 r. wygrała, proponując znaczek o tematyce „Dawne szlaki pocztowe”. W 2018 roku wydawnictwo z mostem w Tczewie zajęło drugie miejsce w głosowaniu internautów.

Za arkusz zwycięskich znaczków (nieostemplowanych) trzeba obecnie zapłacić około 40 zł. Pojedynczy kosztuje ok. 5 złotych. Koperta z tej serii, wraz ze znaczkiem, osiąga cenę około 16 złotych.

News4Media

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe