Tłumy mieszkańców na Jesiennym Pikniku Ogrodniczym w Parku Sanguszków

  • 10.10.2021, 19:48
  • Gabriela Kudła
jesienny-piknik-w-parku-sanguszkow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Gra terenowa dla dzieci, dmuchane zjeżdżalnie, gry i zabawy sportowe, a nawet przejażdżki konne, czy pszczeli ogródek - to tylko część atrakcji, z których mogli skorzystać mieszkańcy podczas szóstego już Jesiennego Pikniku Ogrodniczego w Parku Sanguszków. Ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w wydarzeniu mieli także możliwość zwiedzić mury szkoły.

  - Jest wiele atrakcji dla dzieci i dla dorosłych. Właśnie przed chwilą mieliśmy okazję oglądać Zespół Taneczny eMika, niedługo wystąpią młodzi wirtuozi w koncercie na rzecz naszej uczennicy Julii. Większość atrakcji jest na zewnątrz. Tutaj w murach szkoły gościmy zwiedzających, natomiast wszystkie właściwie zabawy dla dzieci i atrakcje dla dorosłych są na zewnątrz szkoły. Jak widać na pogodę nie możemy narzekać, żartuję - już w ubiegłym roku tak żartowałam, że sprzyjają nam moi rodzinni wspomagacze, czyli chmury na niebie, bo tak mam na nazwisko - mówi Jolanta Chmura, wicedyrektor Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. 

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie z Radą Osiedla nr 6 Gumniska-Zabłocie, radą rodziców oraz Stowarzyszeniem Przyjaciół Ogrodnika.

 - My jako rada osiedla bierzemy część kosztów na siebie, pomagamy w sposób finansowy, a całą organizacją zajmuje się technikum ogrodnicze. Cieszymy się bardzo, że tak bardzo dużo ludzi tutaj przychodzi. Są tłumy, a co roku jest ich coraz więcej. W tej chwili widzimy jak duże jest zaangażowanie całego grona pedagogicznego tej szkoły, uczniów klas - mówi Grażyna Florek, radna Rady Osiedla nr 6 Gumniska-Zabłocie. 
   

Mieszkańcy mieli również okazję zobaczyć pokazy dekoracji ciast czy bukieciarstwa.
 
- Chcemy dzięki temu państwu pokazać, jak  wiele potrafią nasi nauczyciele i nasi uczniowie i jak wiele możemy zaoferować tutaj społeczności zarówno najbliżej mieszkającej, jak i z okolic   Tarnowa - mówi Jolanta Chmura. 
 - Wykorzystujemy jesienne surowce i materiały, głównie roślinności, są to gałązki i liście. Dzieci i młodzież mają możliwość poukładania, pomagamy im tylko w kompozycjach, ewentualnie przyklejamy. Robimy maseczki, jest carving również. Chcemy żeby jak najwięcej ludzi skorzystało i żeby wszyscy dobrze się bawili - mówi Zdzisława Padło, nauczyciel geografii ZSEO. 
 - Na naszym stanowisku przedstawiliśmy carving. Jest to sztuka rzeźbienia w owocach oraz warzywach. Sztuka wywodząca się z dalekiej Azji, tam jest to jeden z przedmiotów i pewnych zajęć, którego uczy się każde dziecko. W naszym przypadku uczymy się tego w ramach zajęć dodatkowych, a w technikum żywienia i usług gastronomicznych w ramach zajęć praktycznych  - mówi Jolanta Kuboń, nauczyciel przedmiotów zawodowych ZSEO. 

Podczas imprezy nie zabrakło również  poczęstunku w postaci ciast, bigosu i kiełbasy z grilla. Nieopodal stanęła również kawiarenka. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe