Tarnów. Grupa Azoty i PWSZ podpisały umowę o współpracy, dzięki niej chcą rozwijać region

  • 08.10.2021, 16:06
  • Wioletta Zarębska
tarnow-grupa-azoty-i-pwsz-podpisaly-umowe-o-wspolpracy-dzieki-niej-chca-rozwijac-region.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Największa uczelnia w Tarnowie – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa i największy pracodawca, jakim jest Grupa Azoty właśnie podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy obie strony zadeklarowały, że chcą prowadzić wspólne działania mające na celu osiągnięcie synergii pomiędzy światem nauki i przemysłu. Przedmiotem porozumienia ma być m.in. wsparcie merytoryczne prowadzonych przez Grupę Azoty działań poprzez udzielenie zaplecza badawczego oraz sporządzanie stosownych ekspertyz przez tarnowską uczelnię.

- W Tarnowie mamy wspaniałe Centrum Badawczo-Rozwojowe, korporacyjne dla całej Grupy Azoty, obsługujące od strony technologicznej, od strony nowych produktów, dywersyfikacji portfela produktowego, nowych technologii, czy kwestii bardzo aktualnej – naszej transformacji w kierunku Europejskiego Zielonego Ładu. To wszystko wykuwa się właśnie w naszym Centrum Badawczo-Rozwojowym w Tarnowie. Nie wyobrażamy sobie żebyśmy przy okazji tych prac nie korzystali ze współpracy z otoczeniem naukowym. Naturalnym partnerem dla nas jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie – wyjaśniał dr Grzegorz Kądzielawski, wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A.

- Jako Grupa Azoty jesteśmy bardzo otwarci na współpracę z uczelnią jak również na zatrudnienie absolwentów. Bardzo nam zależy szczególnie na kierunkach politechnicznych – co jest oczywiste. Zapewniamy już teraz pracę wielu absolwentom. Mamy nadzieję, że ta współpraca, ta nowa umowa pozwoli nam jeszcze rozszerzyć tę współpracę – dodawał Zbigniew Paprocki, członek Zarządu grupy Azoty S.A., dyrektor generalny.

Współpraca z chemicznym gigantem to spore wyróżnienie tarnowskiej uczelni oraz szansa na rozwój. Dla studentów oznaczać ona będzie m.in. możliwość odbycia praktyk na terenie zakładu jak i szansę na późniejsze zatrudnienie.

- Ja się niezmiernie cieszę, bo ja chcę rozwijać tę uczelnię, prorektorzy i Rada Uczelni. Na pewno też zależy im na tym, żeby nasza uczelnia się rozwijała, a nasza uczelnia może się rozwijać jeżeli my reagujemy na otaczające nas otoczenie społeczno-gospodarcze, a to, co dzieje się w Tarnowie i w okolicach. Podpisanie takiej umowy jest tego najlepszym przykładem – zaznaczała dr hab. Małgorzata Kołpa, prof. Uczelni, rektor PWSZ w Tarnowie.

- Wspólnym mianownikiem jest nasze miasto, nasz region i zależy zarówno Grupie Azoty na tym żeby się region rozwijał, bo w tym regionie są, zostaną jak i będą jak i my się nigdzie nie wybieramy. Tez nam jako uczelni zależy na tym, żeby się region rozwijał przez kształcenie kard jak i wspieranie projektów badawczo-wdrożeniowo-rozwojowych – dodawał dr hab. Rafał Kurczab, prorektor ds. Nauki i rozwoju PWSZ w Tarnowie.

Rozmowy dotyczące konstruowania umowy pomiędzy Grupą Azoty a PWSZ w Tarnowie trwały kilka miesięcy. Znalazły się w niej zapisy ważne dla każdej ze stron, dzięki temu na tej współpracy skorzysta zarówno uczelnia jak i spółka chemiczna.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe