Tarnów. Będzie remont ul. Franciszkańskiej i muru klasztornego oo. Bernardynów

  • 08.10.2021, 14:25
  • Wioletta Zarębska
tarnow-bedzie-remont-ul-franciszkanskiej-i-muru-klasztornego-oo-bernardynow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto Tarnów wyremontuje ulicę Franciszkańską. Jednak aby było to możliwe radni musieli się zgodzić na zwiększenie budżetu na tę inwestycję. Aby móc wyłonić wykonawcę dołożyć trzeba było 20 tysięcy złotych.

- To jest otwarte postępowanie przetargowe na remont i modernizację ul. Franciszkańskiej. Jesteśmy gotowi do wyłonienia wykonawcy, niemniej jednak kwota zaproponowana jest o 8 tysięcy złotych wyższa niż mamy to zaplanowane w naszej Wieloletniej Prognozie Finansowej. Do tego jeszcze dochodzą wyższe koszty prac archeologicznych. W związku z tym łączna kwota na te prace jest w postępowaniu przetargowym wyższa o 20 tysięcy złotych – mówił w trakcie październikowej sesji nadzwyczajnej prezydent Roman Ciepiela.

Wraz z remontem ul. Franciszkańskiej zostanie wykonana jeszcze jedna inwestycja.

- Rada Miejska postanowiła już przyznać dotację dla księży bernardynów na konserwację i remont muru klasztornego, który jest w pasie drogowym i te prace powinny być wykonane łącznie – tłumaczył Roman Ciepiela, prezydent Miasta Tarnowa.

Dla miasta ważne jest też to, że czas rozliczenia dotacji, którą otrzymali duchowni upływa wraz z końcem roku i do tego czasu musi zostać wykonany remont klasztornego muru.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe