Rusza rozbudowa szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej

  • 08.10.2021, 14:17
  • Daria Kurczab
remont-szpirala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rusza modernizacja szpitala im. Sebastiana Petrycego w Dąbrowie Tarnowskiej. Rozbudowana zostanie przychodnia rodzinna, powstaną nowoczesne pomieszczenia dla pogotowia ratunkowego, jednak w pierwszej kolejności przeprowadzony zostanie remont izby przyjęć.

- Otrzymaliśmy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 1000.000 złotych. Wstępny kosztorys opiewa na kwotę 1550000 zł. Mamy przygotowaną dokumentację i teraz zaczynamy procedury przetargowe. Izba przyjęć zostanie gruntownie przebudowana. Ona nie jest stara, bo ma raptem kilkanaście lat, natomiast sytuacja epidemiologiczna ostatnich miesięcy pokazała, że należy pewne zmiany wykonać, także będą dodatkowe izolatki, dodatkowe miejsca dla pracowników, dla pacjentów. To na pewno podniesie się standard – mówił Łukasz Węgrzyn.

Placówka nieustannie się rozwija, zwiększając zakres usług medycznych, kupując nowy sprzęt i prowadząc szereg inwestycji mających na celu poprawę bezpieczeństwa swoich pacjentów, jak i jakość świadczonych usług.

- Dyrekcja szpitala cały czas ma na uwadze, aby poprawiać warunki lokalowe i bytowe w Zespole Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej i właśnie Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych powoduje to, że będzie można realizować kolejne zadania. Pieniądze, które pozyskaliśmy z tego funduszu w kwocie jednego miliona złotych, pozwolą na rozpoczęcie remontu przebudowy Izby przyjęć, a także pogotowia ratunkowego – mówił Lesław Wieczorek.

- Przez ostatnie 10 lat to jest 50 milionów złotych, które zostały zainwestowane w szpital, natomiast teraz mamy przygotowane już inwestycje na ponad 11,5 miliona złotych. Liczymy, że to otrzymamy środki z Polskiego Ładu. Także cała dokumentacja jest przygotowana na rozbudowę przychodni rodzinnej przychodni specjalistycznych, miejsc dla miejsca nowego miejsca dla ratowników, dla administracji będą również dobudowane windy, w miejscu przy łączniku bloku operacyjnego pojawi się również dodatkowa winda oraz czy dodatkowe piętra. Także tych inwestycji planujemy troszkę w szpitalu już zrobić - mówił Łukasz Węgrzyn.

Jak dodaje dyrektor szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, remont izby przyjęć rozpocznie się już za kilka dni, a powinien zakończyć się na przełomie roku.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe