Problemy z likwidacją hotelu pracowniczego przy tarnowskim szpitalu

  • 07.10.2021, 16:02
  • Gabriela Kudła
wygaszanie-pracowniczego-hotelu-przy-szpitalu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mimo że ostateczny termin do kiedy mieszkańcy Hotelu Pracowniczego przy Szpitalu św. Łukasza w Tarnowie mieli opuścić swoje mieszkanka minął już 30 września, to wciąż zamieszkuje tam kilka rodzin, które do tej pory nie opuściły wynajmowanego lokum. Tymczasem szpital już kilka lat temu rozpoczął proces rezygnacji z działalności mieszkalnej budynku.

 - Już kilka lat temu rozpoczęliśmy proces rezygnacji z takiej działalności. Ostatni proces trzy lata temu gdzie część osób z tego pierwszego bloku, który został wyłączony z tej działalności mieszkalnej. Część została przeniesiona do tego kolejnego bloku, oczywiście ze świadomością, że będziemy tam rezygnować z tej działalności mieszkalnej. Ten proces odbył się trzy lata temu kolejne umowy były przedłużane co pół roku, oczywiście z zastrzeżeniem, ze to może być ostatnia umowa i tak też się w tym roku stało - mówi Damian Mika, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala im. św. Łukasza w Tarnowie. 

Większa część mieszkańców opuściła już swoje mieszkania do końca września. 

 - W tym momencie zostały przedłużone te terminy ostateczne, czyli koniec sierpnia, koniec września również też kilka dni października dajemy tym osobom na wyprowadzenie się. Chcemy oczywiście polubownie rozwiązać zarówno bez szkody dla szpitala i bez szkody również dla tych państwa co tam zamieszkują - dodaje Damian Mika. 

Po wyprowadzeniu się wszystkich mieszkańców  dawnych już Hoteli Pracowniczych przy Szpitalu im. św. Łukasza w Tarnowie budynki mają przejść gruntowny remont.
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe