W Tarnowie już szczepią trzecią dawką przeciw COVID-19

  • 07.10.2021, 13:58
  • Daria Kurczab
3-dawka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Szpital Św. Łukasza w Tarnowie od pierwszej chwili aktywnie walczy z epidemią Covid -19. Jak zapewnia dyrektor szpitala Anna Czech, najbardziej skuteczną walką z koronawirusem jest szczepionka, która jest jedyną realną bronią mogąca uchronić przed ciężkim przebiegiem choroby.

Szpital Św. Łukasza w Tarnowie od pierwszej chwili aktywnie walczy z epidemią Covid -19. Jak zapewnia dyrektor szpitala Anna Czech, najbardziej skuteczną walką z koronawirusem jest szczepionka, która jest jedyną realną bronią mogąca uchronić przed ciężkim przebiegiem choroby.

- Nie szczędząc naszych sił, naszej energii i środków, szczepimy. Czyli najpierw wszczepiliśmy grupy wskazane przez Ministerstwo, czyli pracowników służby zdrowia i poszczególnych resortów, a potem przystąpiliśmy do szczepień populacyjnych, po to, aby też mobilizować społeczeństwo, aby jak najwięcej osób się zaszczepiło – mówiła Anna Czech.

Niezależnie od trzeciej dawki i planów z nią związanych, według lekarzy należy przede wszystkim zachęcać do zaszczepienia się tych, którzy jeszcze tego nie zrobili.

- Są osoby, które są przekonane i do tej trzeciej dawki. Bardzo chętnie się zapisują. Natomiast są osoby zupełnie nieprzekonane. Nie wiadomo dlaczego, nie wiadomo skąd te wiadomości. Na pewno nie od ekspertów, bo wszyscy eksperci mówią tutaj jednym głosem, że należy się szczepić. Ja też namawiam bardzo serdecznie do tego. Ja również się już zaszczepiłam 3 dawką i żyję. Stoję tutaj przed państwem i czuję się bezpieczniejsza, ale stosuję też zasady ochrony, myśląc o innych, prawda – mówiła Anna Czech.

Anna Czech zachęca do zaszczepienia się trzecią dawką.

Ja też namawiam bardzo serdecznie do tego. Ja również się już zaszczepiłam 3 dawką i żyję. Stoję tutaj przed państwem i czuję się bezpieczniejsza, ale stosuję też zasady ochrony, myśląc o innych, prawda – mówiła Anna Czech.

Trzecia dawka będzie dostępna m.in. dla osób powyżej 50. roku życia.

- Zapraszamy wszystkie osoby, które ukończyły 50 rok życia. Do tego, aby skorzystały z możliwości zaszczepienia się naszym punkcie szczepień, który to jest zlokalizowany w budynku psychiatrii – mówiła Anna Czech.

Dawkę przypominającą podaje się po upływie co najmniej 6 miesięcy od zakończenia "podstawowego" szczepienia przeciw Covid-19.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe