Tarnowski MORD doceniony

  • 04.10.2021, 14:19
  • Daria Kurczab
Tarnowski MORD doceniony
W Małopolskim Ośrodku Ruchu Drogowego w Tarnowie – po raz pierwszy w jego historii – odbywał się państwowy egzamin weryfikacyjny dla kandydatów na egzaminatorów i egzaminatorów poszerzających swoje kwalifikacje. Do tej pory tego typu sprawdziany dla osób z południowej część naszego kraju odbywały się jedynie w Częstochowie lub Warszawie.

Tym razem gospodarzem był tarnowski MORD. Przyjechali tu egzaminatorzy z województw: dolnośląskiego, lubelskiego, lubuskiego, małopolskiego, opolskiego, podkarpackiego, śląskiego i świętokrzyskiego.

- To dla nas duże wyróżnienie – mówi Paweł Gurgul, dyr. MORD w Tarnowie. – Po raz pierwszy Ministerstwo Infrastruktury powierzyło nam przygotowanie egzaminu weryfikacyjnego. Bardzo dobre położenie, dojazd i infrastruktura, czyli budynek, sala komputerowa, plac manewrowy i pojazdy, którymi dysponujemy, zadecydowały o tym, iż to my znaleźliśmy się w gronie 4 ośrodków w Polsce, którym Ministerstwo Infrastruktury zleciło organizację jesiennej sesji egzaminów.

Egzamin składał się z części teoretycznej lub/i praktycznej – czyli sprawdzianu umiejętności na placu manewrowym i w ruchu drogowym. Do części teoretycznej przystąpiło około 200 osób, a do praktycznej – około 80.

- To również promocja naszego miasta i województwa – mówi dyrektor Paweł Gurgul. – Przed egzaminem wielu jego późniejszych uczestników odwiedziło Tarnów. Zwiedzali miasto, korzystali z hoteli i lokali gastronomicznych, choć oczywiście, głównym ich celem było trenowanie zadań egzaminacyjnych na naszym placu manewrowym, a także w ruchu drogowym. Na kilka dni udostępniliśmy im plac i pojazdy egzaminacyjne, aby mogli się dobrze przygotować. Udowodniliśmy nasz profesjonalizm, a członkowie komisji i zdający zgodnie stwierdzili, iż mamy jeden z ładniejszych ośrodków egzaminowania w Polsce. Sądzę więc, że ministerstwo powierzy nam organizowanie egzaminów także w kolejnych latach.

 

Źródło: ZUS oddział w Krakowie

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe