Co podarować na prezent na I Komunię Św. od chrzestnej ?

  • 01.10.2021, 17:44
  • Artykuł partnera
Co podarować na prezent na I Komunię Św. od chrzestnej ?

Dlaczego prezent na Komunię od chrzestnej jest ważny?

Matka chrzestna to ktoś więcej niż zwykła ciocia. Kiedy rodzi się dziecko, a jego rodzice rozpoczynają przygotowania do Chrztu Św., najczęściej długo zastanawiają się nad wyborem rodziców chrzestnych. Nie decydują się na nich pochopnie. Wybierają osoby im bliskie i które darzą niezwykłym zaufaniem. Biorą pod uwagę fakt, że rola chrzestnych wiąże się z pewnymi obowiązkami, dlatego dobierają osoby, które im podołają. Zostanie matką chrzestną jest więc dużym wyróżnieniem i świadczy o więzi, która łączy ją z rodzicami dziecka.

Matka chrzestna jest dla malucha wsparciem i wzorem do naśladowania. Również w kontekście religijnym. Dziecko traktuje matkę chrzestną jako osobę wyjątkową, godną zaufania i najbliższą sercu zaraz po rodzicach. Z tego względu również prezent na I Komunię Świętą powinien być wyjątkowy. Co nie jest jednoznaczne z tym, że musi być bardzo drogi i wymyślny.

Co zatem wybrać na prezent komunijny?

Biorąc pod uwagę, że Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie o znaczeniu religijnym, świetnym pomysłem będzie podarunek nawiązujący bezpośrednio do sakramentu. Rodzice chrzestni chętnie decydują się na złote lub srebrne medaliki i krzyżyki. Podkreślają one charakter religijny uroczystości. To wspaniały, tradycyjny upominek z okazji Pierwszej Komunii Świętej, który pozostanie z dzieckiem na całe życie. Z tego względu medalik lub krzyżyk stają się także cennymi pamiątkami. Szczególnie jeśli zostanie wykonany na nich osobisty grawerunek.

Kolejnym doskonałym pomysłem na prezent jest Biblia lub Pismo Święte. Same w sobie są dobrym prezentem na początku drogi religijnej dziecka, ponieważ rozwijają je duchowo i dają odpowiedzi, których szuka. Ciekawym pomysłem jest Biblia z opcją personalizacji. Można na niej wówczas umieścić nadruk ze zdjęciem chrześniaka/chrześniaczki lub symbolem nawiązującym do sakramentu jak np. Hostią itp.

Kolejną propozycją na prezent na Komunię Św. od matki chrzestnej, jest posrebrzany obrazek, najczęściej przytwierdzony do drewnianej podstawy. Dostępny jest szeroki wachlarz tego typu produktów, które świetnie sprawdzają się w roli podarunku na I Komunię Świętą. Można na nich umieścić osobisty grawerunek np. z życzeniami lub fragmentem pieśni czy modlitwy.

Dlaczego warto wybrać personalizowane prezenty komunijne?

Jak wspomniano na początku, postać i rola matki chrzestnej nie jest przypadkowa. Jeżeli nią jesteś, z pewnością zależy Ci, aby zapisać się w pamięci chrześniaka. Pomoże w tym wybór prezentu, który będzie także pamiątką. Najlepszy prezent to nie ten najdroższy i największy, ale ten, który zawiera w sobie wartość sentymentalną.

Z tego powodu warto zdecydować się na upominek z personalizacją w formie grawerunku lub nadruku. Sprawi on, że wybrany przedmiot, czy to medalik czy obrazek stanie się niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju.

Jeżeli nadal zastanawiasz się co kupić dziecku z okazji I Komunii Świętej, wejdź na stronę Alechrzest.pl , a na pewno znajdziesz coś dla siebie!

undefined

Artykuł partnera

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe