Tarnów. Czy w miejskich autobusach jest przestrzegany dystans społeczny?

  • 28.09.2021, 17:20
  • Gabriela Kudła
zapelnione-pojazdy-komunikacji-miejskiej.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Od rozpoczęcia roku szkolnego minął już prawie miesiąc. Dzieci wróciły do szkół, a to sprawiło, że po pustych autobusach w godzinach szczytu w Tarnowie zostały tylko wspomnienia. Teraz codziennie zarówno rano, jak i popołudniami autobusami podróżują prawdziwe tłumy. Tymczasem jedna z mieszkanek na co dzień jeżdżąca autobusem linii nr 9 twierdzi, że to niedorzeczne zważywszy na to, że wciąż obowiązują pewne obostrzenia.

 - Wsiadam na ulicy krakowska zakładowa, tam już wsiadamy przednim wejściem, bo środkowym i tylnym nie da się przejść, kierowca też nie zadowolony bo ludzie zasłaniają mu lusterka, każe się przesuwać bardziej w tył, no a jak, jak tam nie ma miejsca? To jest nie do pomyślenia. Pod dworcem opróżnia się trochę autobus i kierowca włącza komunikat że osoby bez maseczek, a przed chwilą było tak tłoczno, że jedno na drugim leżało, no to ludzie, to jest normalne? - mówi mieszkanka Tarnowa.

Tarnowianka zwraca także uwagę na fakt, że w autobusach nie pojawiają się kontrole. 

 - Oczekuję tego żeby puszczali w godzinach szczytu więcej dziewiątek, bo to jest nie sposób jechać, oni mówią że trzeba, obostrzenia jakieś, maseczki ubierać. Po co te maseczki jak na mnie z tył pięciu leży, bo są tak autobusy zatłoczone jedzie młodzież ze szkoły, jest tak dużo ludzi, że i w tej i w następnej jest to samo. To jest nie do pomyślenia. Dzwoniłam do tego pana ze ZDiK, to pan mi powiedział, że oni nie mają pieniędzy. No to kto ma mieć? Ja? - dodaje tarnowianka. 

Zarząd Dróg i Komunikacji broni się, że zmiany są możliwe, jednak dopiero po zbadaniu, jakie są obecne potrzeby pasażerów. 

 - Podstawianie autobusów dodatkowymi, miało miejsce wtedy gdy komunikacja funkcjonowała w ograniczonym zakresie, czyli rozkłady jazdy, dni robocze były obsługiwane tak jak w soboty. Dodatkowo wtedy jeszcze, rozporządzenie Rady Ministrów precyzowało pewne ograniczenia dotyczące ilości przewożonych pasażerów. Na bieżąco mamy możliwość sprawdzenia jakie jest napełnienie w autobusach, ponieważ wszystkie autobusy mają urządzenia zliczania pasażerów. Jeżeli sytuacja stałaby się na tyle ciężka, że wymagane byłyby jakieś zmiany to wtedy w jakiś sposób będziemy starać się je dokonywać - mówi Wiesław Kozioł, kierownik działu organizacji transportu publicznego.

Dodajmy, że od czerwca tego roku ponownie  autobusami może podróżować 100 procent maksymalnej liczby miejsc siedzących i stojących. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kierowca
Kierowca 02.10.2021, 01:18
Do fff
a co kierowca ma się narażać za te grosze które zarabia ?

fff
fff 28.09.2021, 18:42
Dokładnie szczególnie po 15 scisk i tłok niektórzy bez maseczek ciekawe gdzie są kontrole???? Walenie po uszach komunikatem o konieczności noszenia maseczek to jak walenie grochem o ścianę . A do tego jeszcze korki jak cholera jasna codziennie i pijani patologiczni młodzieńcy którzy drą się w autobusie na całego gardło a kierowca zamkniety w budce udaje głuchego

Pozostałe