Uroczyste ślubowanie klas pierwszych XVI LO w Tarnowie

  • 27.09.2021, 14:16
  • Daria Kurczab
slubowanie-16-lo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przez wytrwałą naukę i pracę wzrastać na tych, którzy będą szanować godność każdego człowieka. … Ślubujemy! - Między innymi takie słowa roty przysięgi padły z ust uczniów XVI Liceum Ogólnokształcącego w Tarnowie, podczas uroczystego ślubowania, które odbyło się w 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Dyrektor szkoły Piotr Dusza przywiał zgromadzonych gości, uczniów oraz rodziców.

- Zakończyła się pierwsza część uroczystości ślubowania klas pierwszych. Jest to naprawdę duże przedsięwzięcie. Młodzież trochę się stresuje, natomiast pogoda nam dopisuje i tym wydarzeniem rozpoczęliśmy. 82. rocznicę powstania Polskiego Państwa Podziemnego, które chcemy dalej kultywować - mówił Piotr Dusza.

Uroczysta atmosfera towarzyszyła zarówno uczniom jak i nauczycielom, którzy podkreślają, że mundur służy nie tylko do tego, żeby się dobrze prezentować, ale przede wszystkim, żeby dawać świadectwo temu, z jaką ideą wybrali tę szkołę.

- Staramy się, żeby nasi uczniowie nie tylko podczas tego jednego dnia kultywowali i dawali świadectwo tym wartościom, ale każdego dnia. O tym mówi hasło semper fidelis - „zawsze wierni Bogu, honorowi, ojczyźnie i nauce" – mówiła Joanna Szmyd.

Pierwszoklasiści mogą liczyć na wsparcie starszych kolegów oraz koleżanek.

- Pierwsze klasy wstępują w progi naszej szkoły i nasza szkoła jest miejscem kultywowania ideałów patriotycznych. Jest to miejsce, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie. Ideały oraz wartości, które uda nam się tutaj przyswoić, zostaną z nami do końca – mówiła Klaudia Słowik.

Po ślubowaniu uczniowie udali się do Bazylik Katedralnej, gdzie odbyła się uroczysta msza celebrowana przez biskupa Artura Ważnego. Nauka w klasach o profilu mundurowym przez najbliższe lata będzie kształtowała w uczniach ich charakter, będą zgłębiać tajniki służby, a także umacniać w sobie postawy patriotyczne i szacunek do munduru.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe