Granat moździerzowy w jednym z domów w Zakliczynie

  • 27.09.2021, 11:30
  • KWP Kraków
Granat moździerzowy w jednym z domów w Zakliczynie
Dyżurny tarnowskiej Policji został powiadomiony o niebezpiecznym znalezisku, które zgłaszająca określiła, jako „bomba”. Miała ona znajdować się w niezamieszkałym budynków przy jednej z głównych ulic Zakliczyna. Do odkrycia pocisku doszło w minioną środę 22 września br.,

Na miejsce został skierowany patrol policji z Wojnicza oraz policjant nieetatowej grupy minersko-pirotechnicznej z Tarnowa. Niebezpieczne znalezisko znajdowało się w jednej z izb niezamieszkałego domu przy głównej ulicy w Zakliczynie i zostało określone jako granat moździerzowy z czasów II wojny światowej. Z uwagi na brak zagrożenia dla okolicznych mieszkańców, nie było konieczności ich ewakuacji. Patrol z Komisariatu Policji w Wojniczu zabezpieczał miejsce odnalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu saperów Wojska Polskiego z Rzeszowa. Żołnierze następnego dnia przed południem, zabrali pocisk moździerzowy i wywieźli go na poligon, gdzie został zneutralizowany.


Materiały wybuchowe stosowane w technice wojskowej w praktyce są całkowicie odporne na działanie warunków atmosferycznych i niezależnie od daty produkcji zachowują swe właściwości wybuchowe. Niezachowanie należytych środków bezpieczeństwa po odnalezieniu niewybuchu/niewypału może doprowadzić  nawet do śmierci.   

KWP Kraków

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe