PWSZ w Tarnowie oferuje dwa nowe kierunki kształcenia. Wciąż trwa rekrutacja

  • 24.09.2021, 15:33
  • Wioletta Zarębska
pwsz-w-tarnowie-oferuje-dwa-nowe-kierunki-ksztalcenia-wciaz-trwa-rekrutacja.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Kolejne dwa nowe kierunki uruchamia tarnowska PWSZ. Mowa o pedagogice przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz kosmetologii.

- Rzutem na taśmę uzyskaliśmy uprawnienia do tego, aby otworzyć dwa zupełnie nowe kierunki. Pierwszy to Kosmetologia – studia licencjackie stacjonarne, a drugi to Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna – studia jednolite magisterskie i tutaj można wybrać tryb stacjonarny lub niestacjonarny, czyli tak jak się zwykło mówić dzienny i zaoczny – wyjaśniał Piotr Kopa, rzecznik prasowy PWSZ w Tarnowie.

Dobrą wiadomością jest to, że już teraz można wziąć udział w rekrutacji.

- Ona już trwa, potrwa do 11 października. Wygląda zupełnie tak samo jak poprzednie, czyli logujemy się w systemie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów, tworzymy konto, itd. System za rękę prowadzi, to jest bardzo prosta intuicyjna procedura. Co jest niezwykle ważne i godne podkreślenia, to to, że Senat zgodził się również na to żeby rekrutować na szeregu innych kierunków, ale nie na wszystkich – dodawał Piotr Kopa z PWSZ w Tarnowie.

Studenci innych kierunków niż te nowo utworzone po dostaniu się na studia będą musieli nadrobić materiał z pierwszych dwóch tygodni zajęć. Z kolei kandydatów na studia na kierunkach pedagogika przedszkola i wczesnoszkolna oraz kosmetologia przed przyjęciem czeka jeszcze rozmowa kwalifikacyjna. PWSZ wyjaśnia, że warto się rekrutować, bo na specjalistów po tych kierunkach jest zapotrzebowanie.

- Te dwa kierunki pojawiły się w naszej ofercie dlatego, że rozpoznaliśmy zapotrzebowanie rynku. Przeprowadziliśmy szereg analiz na wielu poziomach, bo to trzeba sprawdzić, czy po zakończeniu studiów młodzi ludzie będą mieć pracę. Trzeba to wszystko policzyć, to są żmudne analizy, pracują nad tym zespoły ludzi. Po przeprowadzeniu tych analiz okazało się, że będzie zainteresowanie i warto ten wysiłek wykonać – dodawał Piotr Kopa z PWSZ w Tarnowie.

Dodajmy, że tarnowska PWSZ oferuje możliwość kształcenia na ponad 20 kierunkach studiów i ponad 30 specjalnościach. Do wyboru są studia magisterskie, licencjackie i inżynierskie oraz podyplomowe.


 

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe