Zachęcają do korzystania z ekologicznych środków transportu. Akcja "Rowerem do szkoły" w Szkole Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie

  • 22.09.2021, 15:54
  • Gabriela Kudła
akcja-rowerem-do-szkoly-pop.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Chcą promować zdrowy tryb życia, poprzez aktywne spędzanie czasu. Szkoła Podstawowa Integracyjna nr 11 w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu po raz dziesiąty włączyła się w akcję zachęcającą do korzystania z ekologicznych środków transportu.

 - To wszystko miało odbyć się na zewnątrz przed naszą szkołą, aczkolwiek stworzyłyśmy nasze małe miasteczko ruchu drogowego na sali gimnastycznej. Muszę tutaj zaznaczyć, że wielkie wsparcie od Komendy Miejskiej Policji, Urząd Miasta oraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, którzy bardzo wspierali nas w tej akcji - mówi Barbara Sulowska, nauczyciel wychowania  fizycznego, Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie. 


 - Uczniowie, którzy w dniu dzisiejszym przyjdą pieszo lub przyjadą na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce lub skorzystają z autobusu otrzymają drobne upominki. W naszą tegoroczną akcję włączyli się również policjanci, z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, którzy tego dnia dla wybranych klas poprowadzą pogadanki na temat ruchu drogowego oraz ćwiczenia praktyczne - mówi Małgorzata Cetera, wicedyrektor Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 11 w Tarnowie. 

Policjanci przeprowadzili zajęcia z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach publicznych i po chodnikach. 


- Przede wszystkim chodzi nam o bezpieczne poruszanie się jako osoby piesze, poruszające się ze szkoły, oczywiście poza szkoła również. Bezpieczne przejeżdżanie rowerami po drogach publicznych lub po drogach dla rowerów. Zapoznać się z podstawowymi przynajmniej znakami  drogowymi, które najczęściej spotykamy na drogach, takie jak drogi z pierwszeństwem, ustąp drogi z pierwszeństwem, bądź też znaki określające drogi dla rowerów i drogi dla pieszych - mówi sier. sztab. Tomasz Bania z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie. 

Uczniowie w trakcie zajęć mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej maty imitującej przejście dla pieszych oraz jezdnię. 

- Jest to akcja, która promuje dbanie o środowisko, bezpieczeństwo na drodze i zdrowie fizyczne.  Będę starać się jak najczęściej chodzić lub jeździć do szkoły nie używając samochodu, 
- Jak jeździmy samochodem wytwarzamy wiele spalin, w powietrzu, a tak to możemy poprawić swoją kondycję i tworzę mniej spalin - mówią uczniowie. 

Dodajmy, że placówka bierze także udział w małopolskiej akcji „Odblaskowa Szkoła”. W ramach niej rozpowszechniany jest temat noszenia odblasków oraz bezpieczeństwa pieszych po zmierzchu. 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe