Mieszkania w Paleśnicy w stu procentach z pieniędzy rządowych

  • 21.09.2021, 15:28
  • Wioletta Zarębska
mieszkania-w-palesnicy-w-stu-procentach-z-pieniedzy-rzadowych.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Trzydzieści nowych mieszkań wykończonych pod klucz powstanie w Paleśnicy w gminie Zakliczyn. Budowa domu wielorodzinnego, w którym będą mieściły się lokale właśnie się rozpoczyna. Inwestycja jest możliwa dzięki rządowemu programowi Mieszkanie Plus.

- Ta inwestycja nie zostałaby zrealizowana gdyby nie bardzo duże wsparcie parlamentarzystów ziemi tarnowskiej, przedstawicieli rządu, również wojewody małopolskiego. Na to zadanie udało nam się pozyskać kwotę 100 % finansowania tej inwestycji. To jest zadanie, które będzie realizowane w formule 80 % dotacji z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego i 20 % oszczędności z budowy budynku w Lusławicach. Więc 1,3 miliona dołożymy ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych – ogłaszał Dawid Chrobak, burmistrz miasta i gminy Zakliczyn.

Koszt inwestycji to 6,5 miliona złotych.

- Ten budynek, o którym mówimy jest zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka zdrowia w Paleśnicy, w niedalekiej odległości od zespołu szkolno-przedszkolnego w Paleśnicy. Tam funkcjonuje szkoła podstawowa, przedszkole, szkoła muzyczna. Niedaleko jest kościół, filia biblioteki publicznej w Zakliczynie, obiekt sportowo-rekreacyjny "Orlik" funkcjonuje również w odległości około 300 m. Stadion sportowy wraz z zapleczem sportowym i świetlicą wiejską, sklepy spożywcze. Budynek zlokalizowany jest w niedalekiej odległości od DW 975 Dąbrowa Tarnowska – Dąbrowa, która ułatwia dostępność komunikacyjną z Tarnowem i Nowym Sączem – dodawał Dawid Chrobak, burmistrz miasta i gminy Zakliczyn.

W spotkaniu w zakliczyńskim ratuszu uczestniczyli parlamentarzyści oraz wicewojewoda małopolski Ryszard Pagacz. Był też honorowy obywatel miasta i gminy Zakliczyn.

- 40 mieszkań w Lusławicach, 30 mieszkań w Paleśnicy. Paleśnica to też miejsce dla grzybiarzy więc mogę dodać kolokwialnie, że mieszkania w Zakliczynie powstają jak grzyby po dobrym deszczu. Mamy więc 70 mieszkań – mówiła Anna Pieczarka, poseł na sejm RP.

- Program mieszkaniowy jest takim programem priorytetowym jeżeli chodzi o rząd Prawa i Sprawiedliwości. Chcielibyśmy, aby przy współpracy z samorządami ten program się rozwijał – dodawała Józefa Szczurek-Żelazko, posłanka na sejm RP.

- Takie współdziałanie, taka synergia tych działań i wsparcia tych środków rządowych, samorządowych – samorządu wojewódzkiego i samorządu gminnego – ma służyć poprawie warunków bytu, warunków mieszkaniowych naszych Polaków – wyjaśniał Ryszard Pagacz, wicewojewoda małopolski.

- Zawsze mówiłem, że najpierw trzeba mieć wizję i nie warto się martwić o pieniądze, bo pieniądze jeżeli mam dobrą wizję i wiem co mam pobić to te pieniądze same przychodzą. To jest takie motto, które niech pozostanie tutaj dzisiaj – dodawał Michał Wojtkiewicz, honorowy obywatel miasta i gminy Zakliczyn.

Inwestycję w Paleśnicy realizować będzie firma Usługi Remontowo-Budowlane KORK-PYŚ z Wesołowa. Umowa z wykonawcą została podpisana 13 września 2021 r. Termin oddania mieszkań do użytku ustalono na 31 stycznia 2023 roku.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe