Ograniczenie odwiedzin w brzeskim szpitalu

  • 21.09.2021, 14:47
  • Gabriela Kudła
nowe-zasady-odwiedzin-pacjentow-hospitalizowanych-w-brzeskim-szpitalu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Aby zapewnić bezpieczeństwo pacjentów hospitalizowanych w brzeskim szpitalu zdecydowano o wprowadzeniu nowych zasad obowiązujących podczas odwiedzin. W związku z tym już od piątku 10 września odwiedziny na szpitalnych oddziałach odbywają się codziennie, ale tylko w godzinach 13:00-14:00. Czas trwania odwiedzin to maksymalnie 15 minut, a osoby odwiedzające zobowiązane są bezwzględnie stosować się do poleceń personelu medycznego.

 - Ta osoba, która chce odwiedzić pacjenta musi się zarejestrować, składając podpis pod oświadczeniem, że nie ma żadnych objawów infekcji, czyli nie jest przeziębiona, nie kaszle, nie ma żadnych objawów i dodatkowo jeszcze tutaj przestrzegamy tych zasad, które dla wszystkich są znane. Z czasów epidemii, czyli zachowujemy dystans przy odwiedzinach, dezynfekujemy ręce - mówi Adam Smołucha, dyrektor SP ZOZ w Brzesku. 


Dyrektor szpitala Adam Smołucha, nie wyklucza jednak, że w momencie wzrostu zakażeń na COVID-19 szpital może wprowadzić ograniczenia podobne do tych obowiązujących w szpitalu w Bochni. To znaczy, że osoby, które chcą wejść na oddział by zobaczyć się z bliskimi muszą przedstawić certyfikat potwierdzający pełne szczepienie przeciwko COVID-.19. 

 - Ograniczenie związane z potwierdzeniem, czy posiadaniem certyfikatu potwierdzającego szczepienia, wynika z rekomendacji Ministerstwa Zdrowia. My w tej chwili, ze względu na to, że tych zachorowań nie jest jeszcze aż tak dużo uznaliśmy, że jeszcze możemy zaczekać, wstrzymać się z weryfikacją - dodaje Adam Smołucha. 

Dodajmy, że obecnie szpital w Brzesku nie przyjmuje pacjentów z covidem. Osoby zgłaszające się z objawami są diagnozowani, a następnie przewożeni są do szpitala w Dąbrowie Tarnowskiej, gdzie znajduje się jedyna w subregionie tarnowskim placówka lecząca pacjentów covidowych. 
 

Gabriela Kudła

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe