Dni Wikliny. Odznaczeni za promowanie honorowego krwiodawstwa

  • 20.09.2021, 17:22
  • Wioletta Zarębska
dni-wikliny-odznaczeni-za-promowanie-honorowego-krwiodawstwa.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Po raz kolejny w miejscowości Isep odbyły się Dni Wikliny. Gmina Wojnicz to wydarzenie organizuje już od kilku lat. W jego trakcie można nauczyć się rękodzieła i poznać jego tajniki, ale też nabyć wiklinowe wyroby. To jednak nie wszystko.

- Są wyroby wikliniarskie, są warsztaty wikliniarskie – to jest motyw tych dni wikliny. Przede wszystkim te dwie rzeczy są najważniejsze. Pozostałe to wiadomo, koła gospodyń wiejskich, Stowarzyszenie Wiklina, wyroby garmażeryjne. Ludzie się poczęstują. Jest wspaniale – mówił Tadeusz Bąk, burmistrz miasta i gminy Wojnicz.

- Moc atrakcji, dużo stoisk dla dzieci, dla młodzieży, dla osób starszych, seniorów, dla każdego coś dobrego. Podobnie jak z występami artystycznymi. Będzie i dla ciała i dla ducha – opisywał Marek Bachara, radny Rady Miejskiej w Wojniczu, prezes HDK PCK przy OSP Zakrzów.

Ponadto, w trakcie wydarzenia wręczono odznaczenia dla osób, które zasłużyły się w dziedzinie promowania honorowego krwiodawstwa.

- Zaplanowaliśmy wyróżnienie tych osób, które propagują honorowe krwiodawstwo i powodują, że klub honorowych dawców krwi tak prężnie działa na terenie powiatu tarnowskiego – dodawał marek Bachara.

- Zostaliśmy wyróżnieni. Ja jako prezes zarządu, ale też cała telewizja za wspieranie inicjatyw HDK w Zakrzowie. Wspieramy na ile możemy medialnie. Przyjeżdżamy, rozpowszechniamy informacje o tym, że potrzebna jest krew, że honorowi dawcy są i chętnie tę krew przekazują. Od dziesięciu lat staramy się wchodzić w takie inicjatywy – mówił Zbigniew Filar, prezes zarządu spółki Tarnowskie Media, wydawcy telewizji Tarnowska.tv.

- Bardzo jestem wdzięczny organizatorom tego wydarzenia za zauważenie również działalności Radia RDN Małopolska i radia RDN Nowy Sącz w promocji tak ważnej inicjatywy, jaką jest oddawanie krwi. Nie wszyscy musimy być lekarzami żeby ratować życie. Tym, czym dysponujemy i możemy się podzielić jest właśnie krew i cieszę się, że radio RDN przyczynia się również do tej inicjatywy – dodawał ks. Jan Bartoszek, dyrektor i redaktor naczelny radia RDN.

W sumie za promowanie krwiodawstwa odznaczonych zostało 9 osób.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe