"Nie zastąpi Ciebie nikt", czyli koncert ku czci Jana Pawła II w Wojniczu

  • 20.09.2021, 09:44
  • Wioletta Zarębska
koncert-ku-czci-jana-pawla-ii-w-wojniczu.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
"Nie zastąpi Ciebie nikt" – pod taką nazwą odbył się wyjątkowy koncert poświęcony Świętemu Janowi Pawłowi II. Został on zorganizowany by uczcić 101. rocznicę urodzin Papieża Polaka. Wydarzenie odbyło się w wojnickiej kolegiacie i zgromadziło wielu mieszkańców.

- Koncert ku czci Świętego Jana Pawła II, który organizujemy jako stowarzyszenie jest po to, by utrwalić pamięć o tym świętym, o naszym rodaku, który był papieżem. Chcemy to kultywować przez różne działania, dziś wynikiem takich działań jest koncert – mówił Krystian Zieliński, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Wojnicz.

- Od półtora roku staraliśmy się żeby w takim składzie jak właśnie wystąpili w dniu dzisiejszym. W tamtym roku przeszkodziła nam pandemia i nie udało się zorganizować tego koncertu na stulecie urodzin świętego Jana Pawła II, Papieża-Polaka, ale postanowiliśmy, że na 101. rocznicę taki koncert zrealizujemy - dodawał Paweł Smoleń, przewodniczący Rady Powiatu Tarnowskiego.

- Bardzo się cieszymy, że ten koncert się dobędzie, bo jesteśmy wszyscy wdzięczni opatrzności za osobę, posługę i świętość Jana Pawła II, naszego wielkiego rodaka. Cieszymy się, ze ten koncert jest i że jest w naszej kolegiacie, w tym pięknym kościele kolegiackim w Wojniczu – wyjaśniał ks. Jan Gębarowski, proboszcz parafii św. Wawrzyńca w Wojniczu.

- Bardzo jest nam miło, że po raz kolejny w ramach finansowania z Województwa Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego mogliśmy zrealizować takie wydarzenie jak dzisiaj. Przepiękny koncert ku czci Jana Pawła. Tutaj pragniemy dodać, że partnerem wydarzenia, jak również podmiotem, który finansuje to wydarzenie jest Województwo Małopolskie, Powiat Tarnowski przy świetnej współpracy z Centrum Paderewskiego i gospodarza tego miejsca, czyli ks. Jana Gębarowskiego, proboszcza parafii Wojnicz – dodawał Krystian Zieliński, prezes Regionalnego Stowarzyszenia Mieszkańców Gminy Wojnicz.

W wojnickiej kolegiacie wybrzmiały wzruszające utwory w wykonaniu uznanych w Polsce i za granicą artystów. Była to prawdziwa uczta duchowa dla melomanów muzyki poważnej i sakralnej.

- Chcemy w dzisiejszym koncercie uwzględnić utwory maryjne, nie tylko polskich kompozytorów, ale także kompozytorów światowych. Chcemy także śpiewać ku chwale wszechmogącego Boga obecnego w tej pięknej kolegiacie, w Najświętszym Sakramencie Ołtarza. Owszem, będziemy śpiewać także bardzo popularne melodie pochodzące z kanonu światowej literatury sakralnej, więc utwory często wykonywane, ale dziś zespół jest absolutnie doborowy. Servi Domini Cantores, czyli Śpiewający Słudzy Pańscy – trzech księży i dziekan wydziału wokalno-aktorskiego pani profesor Ewa Biegas – śpiewaczka znana i uznana w Polsce, Europie i na świecie, a grał nam będzie profesor Grzegorz Biegas – maestro di musica, profesor Akademii Muzycznej w Katowicach, wybitny pianista – opowiadał ks. Paweł Sobierajski, Servi Domini Cantores.

W wydarzeniu udział wzięło wielu mieszkańców gminy Wojnicz. Obecny był też wicewojewoda małopolski.

- Święty Papież-Polak Jan Paweł II jest dla nas nie tylko prorokiem dla mojego pokolenia, ale i wzorem. Cała nauka Jana Pawła II, który pamiętamy przeprowadził nas przez to Morze Czerwone jest i powinna być dla nas i dla przyszłych pokoleń, dla tych młodych, którzy już urodzili się po śmierci Ojca Świętego, powinna być tym wzorem do naśladowania – mówił Ryszard Pagacz, II wicewojewoda małopolski.

"Koncert Nie zastąpi Ciebie nikt" odbył się w wojnickiej kolegiacie bezpośrednio po niedzielnej, wieczornej mszy świętej. Mieszkańcy, którzy przybyli na to wydarzenie mieli okazję wysłuchać półtoragodzinnego występu artystów, którzy śpiewem i muzyką wielbili Boga i Ojca Świętego Jana Pawła II.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe