Tarnów. Na dniach ruszy sezon grzewczy. MPEC zapowiada spory wzrost cen za ciepło

  • 17.09.2021, 13:44
  • Wioletta Zarębska
tarnow-na-dniach-ruszy-sezon-grzewczy-mpec-zapowiada-spory-wzrost-cen-za-cieplo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Najprawdopodobniej już w poniedziałek rozpocznie się sezon grzewczy. Tarnowski MPEC sieć ciepłowniczą uruchomi na podstawie prognoz temperatur, które – według umów z odbiorcami – przez trzy kolejne dni o godzinie 19.00 mają być niższe niż 15 stopni, a prognoza na kolejne dni musi zapowiadać niskie temperatury.

- Sprawdzając prognozy temperatur w dniu dzieisjszym myślę, że warunki zostaną spełnione w poniedziałek i w poniedziałek uruchomimy system ciepłowniczy – zapowiadał Tadeusz Sieńczak, prezes tarnowskiego MPEC-u. 

Mieszkańcy Tarnowa będą musieli się liczyć, z tym że wraz z sezonem grzewczym wzrosną rachunki za ciepło. MPEC planuje wprowadzenie podwyżki opłat od 1 października. Średnio wzrost cen będzie wynosił 9,9 %.

- Dla przykładowego mieszkania o powierzchni 50 m2 o średniej efektywności energetycznej – myślę tutaj o zużyciu ciepła, czyli stanie termomodernizacyjnym budynku – będzie to na miesiąc około 12 złotych więcej – wyjaśniał prezes Sieńczak. 

Taki wzrost cen jest spowodowany zatwierdzeniem nowej taryfy przez Urząd Regulacji Energetyki dla tarnowskiego MPEC-u. Podwyżka o prawie 10 % ma obowiązywać w tym roku. Z kolei od nowego roku może pojawić się kolejna.

Dodajmy, że MPEC ogrzewa około 60 % powierzchni użytkowej w Tarnowie, w tym kilkadziesiąt tysięcy mieszkań.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 17.09.2021, 15:32
Po prostu super, a w domu jednorodzinnym to ze sóweczka lekką ręką ...

Pozostałe