Kierowcy tracą panowanie nad pojazdami jeden po drugim na tarnowskim odcinku autostrady A4

  • 17.09.2021, 12:24
  • Wioletta Zarębska
niebezpiecznie-na-tarnowskim-odcinku-autostrady-a4-kierowcy-traca-panowanie-nad-pojazdami-jeden-po-drugim.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Deszczowa aura nie sprzyja podróżującym. Na tarnowskim odcinku autostrady A4 w piątek do południa doszło aż do 4 kolizji. Kierowcy co kilka minut tracą panowanie nad swoimi pojazdami. W związku z tym policja apeluje o zdjęcie nogi z gazu i dostosowanie prędkości do trudnych warunków na drodze.

Policja informuje, że do pierwszych trzech kolizji doszło na nitce w kierunku Rzeszowa na wysokości miejscowości: Zaczarnie, Bielcza i Jasień Brzeski. W przypadku tych zdarzeń samochody wyjechały bariery energochłonne przy prawym pasie ruchu. Tam tuż po kolizjach przejazd został zorganizowany lewym pasem ruchu.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w miejscowości Zaczarnie. Tam samochód po zderzeniu z barierą energochłonną został na tyle mocno zniszczony, że straż pożarna musiała wycinać jego elementy by uwolnić zakleszczoną w środki kobietę. Ta podróżująca trafiła do szpitala.

Do kolejnego – 4 już zdarzenia, doszło na 509 kilometrze autostrady A4 również na wysokości miejscowości Zaczarnie. Jak informują służby na nitce w kierunku Krakowa doszło do zderzenia dwóch pojazdów, którymi podróżowało w sumie 3 osoby. 

Policja apeluje o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. Śliska nawierzchnia sprawia, że droga hamowania znacznie się wydłuża, łatwo też stracić panowanie nad pojazdem.

Szczegóły w materiale video.

Zdjęcia nadesłane przez czytelnika.

Wioletta Zarębska

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe