Wykonawca wznowił remont mostu na Dunajcu w Ostrowie, jednak są opóźnienia

  • 16.09.2021, 15:42
  • Wioletta Zarębska
wykonawca-wznowil-remont-mostu-na-dunajcu-w-ostrowie-jednak-sa-opoznienia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jak informuje starosta tarnowski, wykonawca po dwóch tygodniach przerwy wznowił remont mostu na Dunajcu w Ostrowie. Przypomnijmy, że prace budowlane musiały zostać wstrzymane w momencie podniesienia wód ze względu na intensywne opady deszczu. W wyniku wylania Dunajca część wykonanych konstrukcji uległa zalaniu.

- Prace zostały wznowione, ale niestety nie obeszło się bez dużych strat – w pierwszym rzędzie czasowych. Tu jesteśmy opóźnieni już w tej chwili o ponad miesiąc. Natomiast jeśli chodzi o same prace to bardzo poważnemu zabrudzeniu legły całe szalunki, które trzeba było rozebrać, na nowo wyczyścić i założyć, a także trzeba było ręcznie wybrać z tej konstrukcji, która była wykonana szlam, który tam się naniósł – opisywał Roman Łucarz, starosta tarnowski.

W wyniku zalania zniszczone zostały też drogi dojazdowe do budowanego mostu. Firma wystąpiła już o trzymiesięczne przedłużenie czasu prac. Jednak licząc na łagodną zimę, powiat nie wyraził na to zgody.

- Jeżeli chodzi o przejezdność mostu to myślę, że 31 marca przyszłego roku jest to termin nadal bardzo realny. Te wszystkie inne prace, porządkowe, kosmetyczne, itd. - te, które będą mogły być wykonywane już podczas ruchu, będą mogły być wykonane np. w kwietniu, a nawet w maju – dodawał starosta tarnowski.

Z powodu zniszczenia i zalania elementów konstrukcji mostu powiat tarnowski nie poniesie wyższych kosztów, ponieważ wykonawca ubezpieczył budowę.

Obecnie trwają pracę związane z wykonaniem filarów, które będą podtrzymywać poziomą konstrukcję mostu.

Wioletta Zarębska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe