Dwie tarnowskie szkoły zostały przeznaczone do likwidacji

  • 16.09.2021, 12:47
  • Daria Kurczab
likwidacja-tarnowskich-szkol.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dwie szkoły w Tarnowie mają zostać zlikwidowane. VI LO oraz Szkoła Policealna nr 1, które wchodzą w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 to placówki, które z powodu braku naboru i braku uczniów wygasiły swoją działalność, a od września, formalnie, mają przestać istnieć.

- Podjęta została przez Radę miejską uchwała intencyjna, która mówi likwidacji właśnie tych szkół, które wchodzą w skład Zespołu Ogólnokształcącego numer 4. Oprócz liceum i szkoły policealnej w skład tego zespołu wchodzi szkoła podstawowa numer 23. Osiedle Legionów kojarzone jest właśnie ze szkołą podstawową nr 23. Zarówno w policealnym studium, jak i liceum nie ma uczniów. W jednej szkole, od 2014, a w drugiej od 2016, więc te szkoły de facto absolutnie od tamtych lat nie działały – mówiła Bogumiła Porębska.

Na wniosek grona pedagogicznego oraz rodziców tamtejszej szkoły podjęta została uchwała intencyjna.

- Procedura likwidacyjna zgodnie z prawem oświatowym wygląda w ten sposób, że po uchwale intencyjnej musimy podjąć tak zwaną uchwałę właściwą. Ona wymagała zawiadomienia Małopolskiego Kuratora Oświaty, oraz wszystkich uczniów. Jeżeli Małopolski kurator wyda pozytywną opinię, to rzeczywiście do końca lutego podejmiemy uchwałę właściwą i z początkiem roku szkolnego 2022/23 pozostanie tylko szkoła nr 23 – mówiła Bogumiła Porębska.

Magistrat zapewnia, że likwidacja dwóch szkół nie będzie się wiązać ze zwolnieniami nauczycieli i pozostałych pracowników placówek. Nie będzie miała również wpływu na wysokość kosztów funkcjonowania oświaty ponoszonych przez miasto.

Daria Kurczab

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu Tarnowska.tv prowadzonego przez Tarnowskie Media sp. z o.o. z siedzibą w Tarnowie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe